Reject / Skizophrenia! / Folkeiis / Intruders – 4 Way Split EP

Typ: EP
Rok vydání: 2010
Label: Ningen-do Records
Délka: 08:01
Autor: Martin
Hodnocení:
Odkaz: LINK

REJECT – japonskej „burning spirit“ styl, který mně vzdáleně připomíná kapely jako Blowback nebo Paintbox, který v japonsku mají takovej vliv jako u náš HNF nebo Zeměžluč. Výborný, čistý zvuk, sborové refrény. Song začíná i končí sborovým řevem „Actiooon!“

SKIZOPHRENIA! – jako druhá na A straně je kapela z města Okayama. Už víc syrovější a přímočařejší záležitost v duchu krajanů Bollocks nebo Dick Spikie. Chaotickej punk rock s tahem na branku. Zpěvák má klasické, černé malování kolem očí, jak měla dřív část japonských kapel a dnes to najdete u drtivé většiny japonských punks, jako Order nebo Hat Trickers…

Druhou stranu desky otvírájí FOLKEIIS. Totální  finopal masakr alá Riistetyt, Kaaos nebo Aivoproteesi. Ukřičenej, apokaliptickej hardcore s nahalovaným zpěvem, který dotváří celkový severský nádech. Image kapely se nese v duchu přesně těchto kapel – kované bundy, bodliny, roztrhané kalhoty. Zpěvu jde jen těžko rozumět, ale text je psaný finsky!

Poslední kapelou tohoto split EP jsou punx ze srdce Tokya – INTRUDERS. Kapela je silně ovlivněná anglickou školou UK82. Už nápisy na křivácích jako: Dead Wretched, One Way System, The Insane nebo Uproar dost vypovídají o tom, co můžete od této partičky čekat. Na jejich první kazetovém demu zněli jako ostřejší verze Chron Gen s klasickou japonskou „burning spirit“ příměsí.

Celé EP je jako otevírací, skládací obal, kde najdete info o všech kapelách, velký rozevírací plakát, kde je koláž kapel spolu s anti-war fotkama. Na konci je vyobrazen symbol The Action split EP v „Crass“ designu. Pokuď jsi fanda těchto kapel, o kterých se tady píše nebo kterýma jsou tyhle kapely ovlivněny, neváhej ani sekundu, protože nebudeš litovat.

Tracklist:

1. Reject - Keep Our Style 02:15

2. Skizophrenia! - Stereotype 02:17

3. Folkeiis - Tuhota Maailma täynnä Vihaa... 02:14

4. Intruders - Time To Death 01:55