Waarface – Accepted as Truth

Typ: EP
Rok vydání: 2016
Label: Phobia records
Délka: 10:15
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Znáte ten pocit, kdy se vám souhrou okolností nečekaně dostane do ruky nahrávka, která by vás jinak asi naprosto minula, a vono vás to ve finále totálně položí na lopatky? Tak to je u mě přesně případ američanů Waarface. Po prvním poslechu tohodle EP sám sebe slyším říkat „cože jsem to právě slyšel?!“ a sleduju svoje ruce naprosto nekontrolovatelně otáčet desku zase zpátky na první stranu a pokládat jehlu do drážek. A pak znova. A znova. To první přehrání bylo asi 8x po sobě a pořád jsem neměl dost.

Ale abychom se posunuli v ději. Texas není jen domovinou rodiny Ewingů nebo baštou republikánů a konzervativců, občas se tam zatřpytí i nějakej ten klenot, a pokud se bavíme o kapelách, jsou to třeba DRI, MDC, Power Trip, The Dicks, At the Drive-In, Lower Class Brats, Butthole Surfers, a taky třeba World Burns to Death nebo (částečně) Severed Head of State. A ty poslední dva rozhodně nezmiňuju jen tak náhodou. Jablko nepadá daleko od stromu a zdá se, že Waarface právě od kapel jako WBTD leccos odkoukali. Právě jejich zběsilou neurvalostí jsou Waarface nasáklí až po strop, ale k tomu načichli i špínou skandinávského d-beat hardcore a zápachem severského metalu, který v průběhu nahrávky čím dál víc vyplouvá na povrch, aby vám ten deathovej závěr poslední skladby doslova ustřelil palici. Aby nedošlo k mejlce, mezi řádky jsou z toho většinou cítit hlavně ty hardcore punkové kořeny, a nejen díky tomu mají Waarface neskutečnou šťávu!

Navíc to není unylá stereotypní tupa-tupa záležitost, Waarface si pohrávají s různou rytmikou a do jedné skladby jich dokážou vmáčknout hned několik, přičemž každou z nich bravurně vybalancujou tak, aby naprosto válcovala. A to přitom náš společný vztah začal tak rozpačitě – počínaje tím, že dle etikety nepoznáte co je strana A a co strana B, přes to že se deska rozjíždí jako byste skočili do půlky songu, až k tomu, že zde nejsou přiložený texty. Jenže když Waarface začnou hrát, všechny tyhle senzory jsou rychle deaktivovány. Tohle je jedna z nejlepších věcí co se mi v roce 2016 dostaly do ruky. A jedno z největších překvápek za poslední dobu. Netrpělivě čekám na debutový album.

Tracklist:

1. End This Now

2. Accepted as Truth

3. I Am the Shadow

4. Take It Back