Worldhood – s/t EP

Typ: EP
Rok vydání: 2012
Label: D.I.Y.
Délka: ?
Autor: suicider
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Přiznám se, že Worldhood jsem napřed registroval jako boční projekt Kejmyho z Thalidomide, ale nevěnoval jsem jim větší pozornost až do doby, kdy přijel náš basák z koncertu tuším v Sokolově a nešetřil chválou. Pak už to šlo rychle, první EP, který mě bavilo díky tomu, že to bylo špinavý, byl to rock n roll, byl to punk a hlavně to bylo stylově něco, co se zrovna v ČR nenosí (napadají mě akorát spříznění Kung-fu Girlz).

Každopádně uběhla nějaká doba a já držím v rukách první oficiální sedmipalec s kartonovým jednoduchým parádním obalem na čirým vinylu a očividně se toho moc nezměnilo. EP obstahuje 4 songy, který jedou spíš ve středním tempu, ale mají takovou zvláštní melancholickou náladu, kterou já osobně cítím třeba ze starších nahrávek Hot Water Music nebo trochu Leatherface. Nejvíc mě baví hned úvodní „Never Happened“, která vygraduje parádním refrénem a celkově na celé nahrávce s odstupem času vidím jako velký plus to, že i když tam ty melodie jsou, nejsou prvoplánový, chce to víc poslechů, ale ten efekt za to stojí viz. „Free Fall“. Texty jsou spíš osobní, než nějaký revoluce, ale to neberu vůbec jako nějaký minus viz. „Just Songs“ . Poslední a zároveň nejtvrdší song na EP „Pain Amplifier“ to celý pěkně uzavírá a ukazuje, že tady jsou prostě škatulky docela těsný na nějaký jednostranný určení „kam s ním“. Původně měla být recenze v poněkud víc kritickým duchu, ale pořád sem si říkal, že to chce čas a ona ta chemie zafunguje, trpělivost se vyplatila.

Pokud nemáte klapky na uších, minimálně za pokus tahle směska špinavýho rocku, punku, indie atd. stojí a já jenom uvítám, když na koncertech mezi tím vším často stejným punkem, hardcorem a crustem, uvidím kapely typu Worldhood. Celá deska je ke stažení na bandcamp profilu kapely i s bonusovým songem, každopádně vinyl fanatikům doporučuju desku koupit!

Tracklist:

1. Never Happened 03:25

2. Free Fall 02:55

3. Just Songs 03:35

4. Pain Amplifier 03:09