Ydinperhe – Meistä Ei Tullut Mitään

Typ: EP
Rok vydání: 2012
Label: Hakaniemi Hardcore
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Finská hardcore punková svěží krev je zpátky s novým EP, které je následovníkem velice podařeného LP z minulého roku. Oproti tomu tentokrát přicházejí s o poznání větší špetkou zvukové archeologie, kdy nahrávka s výrazně dominantní basou totálně evokuje osmdesátá léta. Ostatně celek vyznívá mnohem více „Raw“ než tomu bylo u alba, ale to rozhodně není ku škodě věci.

Ydinperhe tu v sedmi písních předvádějí názornou ukázku toho, jak se může prolínat inspirace lokální scénou dob dávno minulých s o několik dekád modernějším pojetím hardcore punku. Sedminásobná jízda v divokém duchu s naštvaným zpěvem, který je čas od času dokreslen dívčím backupem.  Ydinperhe jsou příkladem toho, že je vlastně jedno zda jste retro punk, hardcore nebo cokoliv jiného, ale hlavní je mít v daném stylu chytlavé písničky a dostatek vlastní osobnosti. Přesně tohle obojí kapela má a na této nahrávce to předvádí v té nejlepší podobě. Jsou to nadneseně řečeno v podstatě Terveet Kadet či jiná divoká finská hardcore kapela z počátku osmdesátých let, sražená s DC hardcorem v jedněch vinylových drážkách, což pro staromilce jako jsem já nemůže znít jako špatná kombinace. K tomu návdavkem náležitě nasraný projev se specifickým zvukem finského jazyka, majícího v muzice své nezaměnitelné kouzlo a máte Ydinperhe jako vyšité.

Velice povedená nahrávka, která stojí za to poohlédnout se po ní a investovat hodnotu rovnající se pár pivům. Tedy pokud máte rádi starý dobrý hardcore punk.

Tracklist:

1. Meistä Ei Tullut Mitään

2. Kilariämmät

3. Elämän Tikkataulu

4. Faija On Alkkis

5. Ei Kellenään Velkaa

6. Henki Ei Lähde

7. Ennen Vanhaan