Insistent / Feastem – split

Typ: LP, Recenze
Rok vydání: 2023
Label: L'Inphantille Collective
Délka: 20:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak zoufale pomalu mi trvá napsat recenzi o tak parádně rychlém a skvělém split LP. Omluvy a výmluvy pro vydavatele si nechám až se potkáme naživo někde, že ano. Takže pojďme na věc. Pražští Insistent jsou pro mě otvírákem. Osm válů naprosto parádního grind coru. Tohle je prostě jedna z top nahrávek loňského roku a jedna z nej lokálních grind kapel. Už debutní album byla naprostá pecka, ale tahle nahrávka jde ještě dál. Mám prostě osobně slabost pro sypec, ve kterém slyším nádech švédského death metalu. Splněný sen. Grind as fuck se švédskou kytarou. Žádný kudrlinky a totální a nonstop jízda. Zvuk je Davos štýlo, aka Otyn ví co dělá, takže nahrávka i master z Vyškova. Mlask.

Finští Feastem jdou na řadu jak druzí. Netřeba představovat. První, druhé a třetí album vyšlo na různých formátech u Obscene Productions. Naživo jsme měli také několikrát tu čest. Oproti Insistent je tohle víc typický grind core. O něco výše posazený řev, občas zpomalovací pasáž, jinak hrubost na druhou. Plus občas mi kytary a kratší pasáže evokují skoro black metal. Ale to bude pozdní hodinou a hladinou alkoholu v krvi (mojí hladinou …). Na jednu stranu škoda, že jsou tady pouze čtyři vlastní songy a dva covery, ale zase taková moje úchylka mi velí pochválit za výběr dvou velice povedených songů od dvou legend, protože např. cover Discharge převedený do grindu .. no kdo to má? Druhým je klasika žánru Napalm Death.

Každopádně. Výsledek. Dámy a pánové. Vítězem tohoto splitu. Jsou pro mě Insistent. Ale jako celek je tohle split LP každopádně top liga. Neonarcis!

Tracklist:

Feastem– Unending Slaughter

Feastem– Shells

Feastem– Disinformation Jesus

Feastem– Autius

Feastem– The Possibility Of Life's Destruction (Orig. By Discharge)

Feastem– Silence Is Deafening (Orig. By Napalm Death)

Insistent– Ambush

Insistent– Sickness

Insistent– Furious

Insistent– Overseer

Insistent– Disgust

Insistent– Separation

Insistent– Oppressor