Agnosy – When Daylight Reveals the Torture LP

Typ: LP
Rok vydání: 2019
Label: Scream Records
Délka: 32:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Po tomhle víkendu jsem zase dostal nutkání napsat něco o kapele, která na letošním Fear Festu zahrála. Volba padla na anglické Agnosy. Tak je to trochu i logické vzhledem k tomu, že jim právě v těchto dnech vychází nové album a mám ten pocit, že právě v Praze ho poprvé dostaly do rukou a poprvé bylo k prodeji přímo na nějaké akci. Album s názvem „When Daylight Reveals to Torture“ je již třetím albem v cca devítileté historii kapely samotné. Každé tři roky nové album. To by šlo. Rozumné odstupy od jednotlivých nahrávek. Kapela samotná vznikla na troskách neméně pozoruhodných Beginning Of The End. Navíc v kapele působí členové, kteří mají zkušenosti z dalších kapel jako Give Up All Hope, Doom, Boxed In, Health Hazard atd. atd.

No a co vám budu povídat. Agnosy to naživo totálně rozsekali. Jedna z top kapel tohoto víkendu a jeden z vrcholů spolu s Deviated Instinct a Extinction Of Mankind. Samozřejmě zde zazněla hromada válů právě z nového alba a nebudu asi ani moc kecat, když napíšu, že si i kapela samotná celý pobyt v Praze docela dost užila. Ale zpět k nahrávce. Na albu je sedm songů. Aha! Ale žádné obavy. Průměrný čas jednoho songu jsou cca čtyři minuty, tzn. více jak půlhodina kvalitní porce hrubého crustu. Nahrávka byla pořízena v The Ranch Production House a o finání mix se postaral Brad Boatright v Audiosiege. Takže kvalita na druhou. Rozčiluje mě popisování Agnosy jako metalický crust. Tak ano, samozřejmě je v produkci Agnosy cítit metal, ale je to spíš jenom takový závan a já osobně bych rozhodně tuhle smečku jako metalický crust neoznačoval. Vály jsou delší a promakané. Plné zpomalovaček a rozjezdů do rychlejších pasáží. Prostě se celou tu dobu nebudete nudit. Viděl bych tuhle nahrávku jako kolizi klasického skandinávského crustu (Wolfbrigade, Skitsystem) s klasickým (i novějším pojetím) stenchcoru, takže fans Deviated Instinct či Amebix a hlavně Hellshock nebo Sanctum pozor! Bonusem v produkci Agnosy je melodická linka, kterou oceníte až tak při třetím poslechu. Nejdřív brutalita a poté drobné náznaky nosných melodií. A temnou atmosférou rozhodně blízko produkci např. Tragedy atp.

Nebudu vám nic nalhávat. Dávám si tuhle desku každý den pravidelně ke snídani a k obědu a při každém poslechu mi v některých pasážích vyskakuje husí kůže. Tohle se mi vážně nestává moc často! Občas mám pocit, že musím běžet k oknu a vyřvat světu, že nové album Agnosy je kurva dobrá nahrávka! Vinyl vyšel ve spolupráci Scream Records z Polska a Profane Existence z USA. Artwork celého alba je stejně temný jako muzika samotná.

Tracklist:

A1 Spit Out The Lies

A2 From Hell

A3 When Daylight Reveals The Torture

A4 Scum

B1 No Friends But The Mountains

B2 War, Death, Famine, Plague

B3 Rise Of The Right