Amhra – Más Allá

Typ: LP
Rok vydání: 2019
Label: Phobia records
Délka: ?
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Phobia records sype z rukávu další a další crustové nahrávky a zdá se, že jej ztěží dokáže něco zastavit. A zástupy dychtivých odběratelů hladově lačnících po dalších a dalších deskách do svých už tak vahou značně zprohýbaných polic za ta léta dobře ví, že u této stáje sáhnou těžko vedle. A to i co se týče méně známých kapel, jako třeba právě Amhra.

Oni ale houževnatí crusties zbystří už při zmínce o zemi původu, jsouce si dobře vědomi, že kapely ze Španělska potažmo Galície do toho šlápnout uměj, za všechny zmiňme třeba Madame Germen, Ekkaia, Leadershit, Cop On Fire nebo Ursus, se kterými koneckonců Amhra sdílí některé členy. Ve tvorbě Amhra se crust punkové metelice potkávají se špinavým devadesátkovým blackem a má to přeci jen o něco blíž ke střetu Cop On Fire / Iskra než třeba k novějším Ancst, otěže totiž třímá převážně ta crustová část. Jinými slovy, nálepka „blackened crust punk“ na tom celkem pevně drží. Ostatně některé kytarové riffy jsou k těm Cop On Fire celkem blízko, nevane vítr také odtud?

Amhra je další z kapel, která už na svém debutním albu jasně prokazuje, že i kapela ze slunného a rozpáleného Španělska dokáže vyzařovat (což vpravdě není zrovna nejtrefnějšíší výraz) enormní porci syrového severského chladu, zlověstný a přísný tón je z toho patrný od úvodních tónů. Tam kde některé z výše zmíněných kapel sází na melodičtější podkres, tam Amhra vysypou hrubost takovým způsobem, že ti praskají imaginární okovy na rukou a nohou jen proto, aby sis při snaze dostat se z hladomorny ven na světlo boží mohl rozedřít kůži až na kost. Ikdyž je pravdou, že ambice mířené tímto směrem neskrývá titulní skladba, která mi neustále i přes do bažin nořící se bzučivé riffy evokuje roztrpčenou atmosféru ústřední melodie ke Coppolovu Kmotrovi. Jinak se zde punkovější a blackovější skladby doplňují prakticky na přeskáčku, což nikterak nenarušuje kompaktnost nahrávky, naopak tento postup udrží ve střehu od začátku do konce a je zde vítaným elementem.

Deska je věnována památce zesnulého Jamese „Gale“ McQuade, který se kapele postaral o grafiku.

Tracklist:

01. Reflejos (03:04)

02. Salida (01:40)

03. Fauces (02:51)

04. Momentos (02:36)

05. Más Allá (02:48)

06. Apatridas (02:56)

07. Perros (04:03)

Vložil: Buky
18.08.2019