Amon – Call the master! LP – Czech Demo Series II / IV

Typ: LP
Rok vydání: 2009
Label: Doomentia Records
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Ok, přiznám se bez mučení. Dneska je 7.10.2009 a tuhle desku jsem si od Lukáše (Doomentia Records) koupil na letošním OEF … a … a poslouchám jí teď úplně poprvý. Někoho to překvapí, u mě je to standard hehe. Nevím proč poslech desek, na který se těším, odkládám. Má to někdo stejně?

Tohle je poklad vyhrabanej ze začátku let 90. Respektive a přesněji řečeno, nahrávka na tomhle vinylu je v pořadí třetí demo, který vyšlo původně jenom na kazetě v roce 1992 a následně v roce 1993 jako CD. Amon vznikli koncem 80. a začátkem 90. let v Brně v sestavě s členy, kteří poté „zářili“ v Root. I na téhle nahrávce hraje na basu Big Boss, pokud nejsem dement, tak se jedná o leadera kultovních Root.

Lukáš v tomhle případě (myslím ale, že se to bude týkat celé Demo série) odvedl naprosto luxusní a titěrnou práci. Osmistránkový booklet klasické LP velikosti s vyčerpávající foto dokumentací plus naskenované náhledy Amon Fan club zinu a úvodním slovem Petra Korála, stál podle mě spoustu času a námahy. Plus jako bonus vystřižené naskenované články z dobového tisku o různých tématech týkajících se církve. Titulky mluví za vše: „Páter nemrava“, „Prodej ostatků zlepšuje finance Vatikánu“, „Lidská hlava na ulici“ .. atd. atd. :-)))

A teď už konečně k hudbě samotné, dá se to zkrátit do jednoduchého příměru old school black metal, ale jak je vtipně poznamenaný v úvodníku, v té době to rozhodně žádný old school nebyl. Místama thrashové riffy alá Slayer / Sodom přecházejí do klasického zvuku starých Venom / Motorhead a celé je to prošpikované s „psycho“ pasážemi alá starý Root, sám jsem si je nazval záříkávací… eh vtipný ne? … takový to sborový vyvolávání textu za doprovodu kláves … víte vo co de ne? :-)) Ovšem v pár válcích jde jednoznačně popsat štýlo jako starej dobrej nekompromisní hardcore alá S.O.D / D.R.I. Vono, když člověk projede fotky kapely, tak musí bejt hned jasný, kam že vítr vane. Popravdě jsem čekal neposlouchatelnej hluk z demo kazety nebo spíš ne z kazety, ale nějakej amáterskej zvuk až hanba. Moje chyba, myslím, že v tý době nemohl bejt muzikantem kdejakej dřevák a studia byly dlouhofungující kolosy z dob komunismu, takže zvuk ani nemohl bejt průser. Překvapení je, že tě to sice vrátí o 20 let zpátky, ale s naprosto dokonalým zvukem, kterej spousta současnejch kapel jenom satanupustě kopíruje. Viz desítky kapel vycházejících na Hell´s Headbanger atd. jsou toho důkazem. V tomhle případě ale … NENÍ NAD ORIGINÁL!!!!

Nevím jestli kapela funguje doteď (popel na hlavě ..), ale v bookletu jsou uvedený jejich stránky… tak to zkus amon.metal.sweb.cz.

Za tohle velký díky Lukášovi a všem lidem, který v tom maj prsty…

Vinyl verze vyšla pouze v pár set kusech. Předpokládám, že v době psaní týhle recenze je už dávno pryč. Zkus štěstí po distrech nebo přímo u Doomentia Records.

Tracklist:

01. Znameni Pentagramu

02. Nabozne Svine

03. Kolobeh Smrti

04. Na Hrobě

05. Steeve Ryder

06. Splattercore Movie

07. Volejte Pana!