Armagedom – Dez Mil Anos De Terror

Typ: LP
Rok vydání: 2013
Label: Insane Society Records
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak uplně první co mě na týhle fošně překvapilo, že vyšla bez nějakýho většího humbuku. Myslím, že Barvák se mi určitě párkrát během roku nějak zmiňoval, ale i mě to celkem slušně vypadlo z makovice. Zřejmě je tahle smečka vydavatelova osobní láska, protože jak všichni víme, v dnešní době vydat desku kapely, která není ze Švédska nebo Japonska, je taková malá finanční tragédie, co se prodejnosti týče. A myslim, že i 14 dní po vydání by se majitelé týhle desky tady v Čechách dali spočítat na prstech jedné ruky. Pokud jsem se spletl …. Tak jedině dobře pro Barváka.

Druhou hodně nápadnou věcí na tomhle albu je zvuk. Ty vole takovouhle surovou a syrovou autentickou špínu jsem už dlouho neslyšel. Zmlsanej za poslední roky luxusním zvukem každýho prdu, kterej hardcore punk scéna produkuje, prohnaný mašinkama od Bri z Doom, Jacka z Enormous Door nebo Mammoth Sound studia (atp.), je tohle něco jako zjevení, za který spínám ruce směrem k nebi a děkuju temné síle za tyhle špinavý dary, který dokážou občas narušit a rozvířit stojatý vody naší „scény“. Je sice pravda, že celý album masteroval právě Jack Control, ale z celýho soundu je cejtit, že se snažil ho nechat co nejvíc neandrtálský, jak jenom to šlo. Armagedom se s ničím neserou a servírujou mix brazilskýho starýho hardcoru naroubovanýho na thrashový kytary s basou, která vlatně tak úplně nezní jako basa. Srozumitelnej „zoufalej“ řev je přesně ten typ, kterej se do týhle hudby naprosto hodí.

Takhle nějak si představuju punk vzešlej ze špinavejch favel z okrajovejch částí Sao Paula. Nevím teda, jak jsou na tom přesně borci z Armagedom, jestli třeba nejsou v současný době spíš brazilská střední třída (existuje tam něco takovýho vůbec?), ale než se k týhle informaci dostanu, bude hezký si představovat, jak se tahle už téměř 30 let fungující kapela každý ráno vyhrabává ze špíny brazilskýho předměstí a je pořád schopná nakopávat prdele mnohem mladších navoněnejm pseudo hardcoristům s naditejma šrajtoflema.

Tracklist:

1. Dez Mil Anos De Terror

2. Born To Die

3. Chamas Da Revolucao

4. Esperando Socorro

5. Esquizofrenico

6. Sua Ruina

7. Doomsday

8. Mortes Que Virao

9. Pedophiles

10. Devastacao Total

11. Abra Seus Olhos

12. Poison Of Death

13. Ajuda Para Morrer

14. Mesageiros Do Final