Axiom – Apathy & Privilege

Typ: LP
Rok vydání: 2000
Label: Tribal War Records
Délka: 20:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Další výlet do crustové historie, i když tentokrát ne tak vzdálené jako v případě Skaven.

Axiom = Portland. Spousta z váš už jistě tuší odkud vítr vane. Hrubej crust core kolovrátek se silným politickým poselstvím, což se v té době ještě nosilo…  Na tomhle vinylu je dokonce jedna celá drážka vyhrazená mluvenému slovu, kde Mike Antipathy odprezentuje přednášku na téma anarchismus, celej ten „song“ se jmenuje takhle: Punk Is Mediocrity + Mike Antipathy Anarchism The Ideological Refugee Camp.

Na tomhle kusu asfaltu (kterej teda jako klasicky opět nemám doma, ale někde se mi potuluje balík se zásilkou skoro kompletní diskografie Axiom :DDD) je mimo mluveného slova sedm prasáckejch válů hrubýho crust kolovrátku alá první nahrávky Doom nebo Disrupt. Nástup, stejný (vražedný) tempo od začátku do konce, pár chaotickejch sól, hrdelní řev, konec. Takhle to má našinec rád.

Tohle objevování „zapomenutých“ kapel mě v poslední době hrozně baví. Nevím kolik z vás mělo o Axiom nějaký informace nebo věděli, že ta kapela vůbec existuje, ale ta příchuť toho nepoznaného… hmm. Někde zahlídneš logo, který připomíná nepovedenou parodii na Dirsupt / Nausea logo a řekneš si… aha! Co je tohle? Začneš pátrat a dostaneš se k takovejmhle lahůdkám, což Axiom rozhodně jsou. Takže pokud budeš mít štěstí, podaří se ti objevit a sehnat někde v zapadlým distru nebo vyměnit od nějakýho dalšího blázna jako jsem já jejich další desky. Nevím teď přesně co všechno vydali, ale mám na cestě právě tohle LP plus 3 way LP a dva singly… howgh! Crust as fuck!

Tracklist:

1. Relative Term Of Government

2. Rationalize

3. Punk Is Mediocrity

4. Mike Antipathy - Anarchism: The Ideological Refugee Camp

5. Virtual Waste

6. This Isn't Life

7. Day In The Life Of...

8. Crippled With Fear