BanxThis – self-titled

Typ: LP
Rok vydání: 2008
Label: Agipunk
Délka: 17:19
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

BanxThis můžou bejt hodně věcí, jenom ne tuctová kapela, kterejch už jsme slyšeli tisíc. Rozhodně nejsou klasická straight edge kapela, alespoň co se týče hudební tvorby tak, jak jí známe od většiny kapel podobného ražení. Jedná se sice o relativně mladou kapelu, ale všichni 4 členové už jsou vyhrátý z kapel jako Summer League, Revolution Summer, ED, When Season Change, Ingegno, Mascons, In The Distance nebo Regain The Shore – ten zástup je celkem dlouhej, takže hoši už určitě vědí, co chtěj a jak toho dosáhnout. Ostatně v hodně krátké době vydávají už své druhé album, tím prvním bylo „Psychotic Reactions“, vydané koncem roku 2007.

Ač je jejich domovem italská Bologna, rozhodně nezněj jako většina tamních hardcore kapel. Mnohem víc kráčej ve stopách spolků jako byli Adolescents, Black Flag, The Adverts a dokonce rockovejch sedmdesátek alá Black Sabbath a jejich texty jsou v angličtině. Jestli si říkáš, že by to mohlo znít podobně jako profláklejší Annihilation Time, tak jsi hodně blízko. Ikdyž pravda, BxT jsou v celkovym projevu řekl bych trochu svižnější. Já si ale nemůžu nepřisadit a proto ještě přidávám Germs, se kterými maj BxT společnýho rozhodně víc než jen projev svýho zpěváka, kterej mi Darby Crashe místama hodně připomíná. Rozcapenej a frackovitej tón jeho hlasu dodává celý nahrávce atmosféru jakýsi drzosti a spratkovitosti, což celkovej dojem rozhodně pozdvihuje. Z velké části ale specifickej dojem dotváří i poněkud roztřepenej a rozvrzanej zvuk. BanxThis nejedou žádnej jednotempovej stereotyp, a tak se v jejich muzice dočkáš jak středně rychlejch pasáží, tak sypajících momentů po vzoru svejch ostatních kolegů. Občas BxT pracujou i singalongama, ale to opravdu spíš vyjímečně, což je trochu škoda. Sám za sebe mluví už fakt, že až na 2 vyjímky nemá žádná skladba víc jak minutu a půl. Z celkovýho výčtu na prvních několik poslechů zřejmě nejvíc zaujme dvojice „Pressure – Pressure“ a „What´s Inside“, což je podle mýho největší hitovka týhle desky. Závěrečnej vál „Pipeline“ je pak coverem od Ventures a zajímavostí je určitě i fakt, že text k „Eyes of a Dreamer“ napsal původně Charles Manson.

LP verze vyšla na Agipunku v počtu 666 kopií, z toho 166 na černobílym vinylu – ta byla ale k dostání pouze přes mailorder a hádám, že už bude pryč. Mezi 10. a 19.červencem bude kapela na evropském turné, naší zemi ale s největší pravděpodobností mine. Jinak doporučuju mrknout na tohle video, ačkoliv nečekej, že se jejich nová deska nese v tomhle tempu…

 

Tracklist:

01. Learn To Forget 01:24

02. Losing Ground 01:08

03. Pressure - Pressure 01:16

04. Like Glue 01:41

05. What´s Inside 01:34

06. Ban They Live 01:23

07. The Circle 01:26

08. Cold As Ice 01:14

09. I Love Glam Girls (part 2) 01:02

10. Eyes of a Dreamer 00:37

11. Something To Say 00:49

12. Dig In 01:22

13. Pipeline 02:23