Beginning Of The End – If You´re Going Through Hell… Keep Going

Typ: LP
Rok vydání: 2009
Label: Scream Records
Délka: ?
Autor: Kubánec
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Smečka z Britských ostrovů, kde je jasně vidět, že Poláci to uměli vždycky roztočit. O téhle ex-Give Up All Hope kapele už jsem slyšel před nějakým tím rokem, hlavně jejich anglické tour s krajany Filth Of Mankind jsem někde zaregistroval a pak jsem je zase v klidu nechal ladem. Až navrátilec ze Skotska, gangster Leisner (většina ho zná jako Leoše) mi cestou na zkoušku pouštěl asi dva songy, což mě trochu nalákalo, přece jenom mě poslední čas víc interesuje Trouble a Saint Vitus než Amebix a sám bych se ke koupi téhle desky nerozhoupal. No ale stalo se!!!

Čekej devět kusů (včetně intra) výborně zpracovaného, temného hardcore/crustu, který ničím nepřekvapí (to je novinka, co?), ale jasně každému ukáže, jak správně se na bečce rajtuje. Surový zvuk kytar, výraznější basa, vokály hned tři (holka hlavní a dva hoši občas sekundují) a bicí, bicí jaké by každý čekal, dobře zahrané. Trochu mě to připomíná mix zmiňovaných Filth Of Mankind a Give Up All Hope, odkud pochází bubeník (ten tu hraje na kytaru) a kytarista (tady gňábí basu), je to prostě odlehčenější než Poláci a zádumčivější než „Angličani“ (Polák, Ital, Belgičan, Australanka, atd.), mě osobně to vyznívá celkem drsně a hlavně a to je asi nejdůležitější, se mi to kotel líbí. Má to prostě něco, co mě oslovilo a to se nedá moc popsat, „iba to čo vidím a to v čom žijem, cez mikrofón do hudby z dola opisujem“ a s touhle deskou je to podobně. Prostě to omrkni na myspace, nebude se Ti to líbit, no a pak Ti to možná někdo pustí a Tebe do drapne. I tak se dá dostat k dobré desce, já moc dobře vím o čem píšu.

Ráno cestou do práce jsem poslouchal Hail!Hornet a teď už přesně vím co si pustím až půjdu z práce… Sourvein, ona se totiž deska špatně přehrává v mp-trojce, chápeš?

Tracklist:

1. Intro

2. Uganda

3. Pro-Choice

4. Flashbacks

5. Naukratis

6. Klamstwa

7. In a Cage

8. Death

9. Obstacles