Beton / Roxor – split LP

Typ: LP
Rok vydání: 2018
Label: Phobia records
Délka: ?
Autor: Mára Gasmask
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Kde jsou ty časy kdy Beton hrával crust punk kolovrátek. Roky běží jako splašený koně a transformace k death metalu je téměř u konce. Zvuk je hrubý, ale ne úplně špinavý jako u některých old school záležitostí, proč taky, zní to skvěle a má to gule jako sviň. Texty psané s nadsázkou, přesto nechybí význam a k tomu jsou neskutečně čtivé. Skladba „Vodka, pizza a Sóda“ mi připomněla éru alba „Leprosy“ od Death. Ostatně tahle skladba se zdá být hitovou skladbou celé nahrávky. Navrch cover Black Uniforms. Fuck off and die, bídáci.

Kdybych byl naiva, mohl bych si myslet, že je po všem, ale strana B neskrývá nic menšího než surovou nakládačku ovlivněnou metalickým skandinávským hardcore. Jsem mile překvapený, ne v prvé řadě zaskočený. Co není v rychlosti, to nahradí kruté riffy a vychytaná stavba válců, co není o „populární destinaci“ to je v hrubém zvuku a přísné barvě hlasu pěvce. Žádné servítky. Kult železnej – rozbitá hlava o zeď.

Bez rozpaků píšu, že tahle deska se povedla z obou stran a kdybych snad jen chtěl být hnidopich, opatrně zavrčím nad pro mě nedotaženým artworkem Roxor.

Tracklist:

01. Beton - Radler Punx On Acidko

02. Beton - Pizza, vodka, sóda

03. Beton - F.O.A.D.

04. Beton - Slavjanská káva

05. Roxor - Črepiny

06. Roxor - Stroj času

07. Roxor - Mŕtva budúcnosť

08. Roxor - Kult železnej tyče

Vložil: Buky
18.02.2020