Bloody Phoenix / Lycanthrophy / Skunk / Disturbance Project – 4 way split LP

Typ: LP
Rok vydání: 2016
Label: Dead Heroes
Délka: 27:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tenhle čtyř split byl pro mě osobně jednou z hodně očekávaných desek letošního roku. Přece jenom musíte uznat, že tahle sestava v čele s americkou grind / punk kapelou Bloody Phoenix, která to ještě přídavkem letos zabalila plus domácí fastcore jednička Lycanthrophy se Zdíšou opět za mikrofonem, je příslib kvality. A taky že jo. Navíc další dvě kapely na tomhle 4 way splitu rozhodně nejsou jenom do počtu!

První pánové na holení jsou asi nejznámější z téhle sestavy a to Bloody Phoenix. Sedm minut čistého grind / punk zla. Umně zkombinovaný grind masakr s punkovým feelingem. Pomalé pasáže, které se po pár sekundách přelévají do totálního zla. Pět finálních záseků v jejich diskografii. Čtrnáct let existence. Bezpočet odjetých turné, samozřejmě hromada evropských návštěv, které obsahovaly i zastávky v naší kotlině. Doufejme, že to Jerry nezabalil úplně a po dvou super kapelách jakými určitě Bloody Phoenix i předchozí Excruciating Terror byly, to rozjede v nějaké nové grind grupě.

Druzí na straně A jsou tuzemská fastcore kometa Lycanthrophy. Jejich nahrávka byla pořízená v roce 2015 na několik etap a o finální mastering se postaralo Mammoth Sound Mastering. Zdíša opět za mikrákem, tentokrát ve spolupráci se Šupinem a Ottou u basy. A dalo by se říct, že oboupohlavní vokál přinesl do tvorby Lycanthrophy svěží vítr (čti vichr). Fakt mě to hodně baví. Ne že by předchozí nahrávky byly nějak špatné, ale jakákoliv změna je v tomhle stylu a produkci Lycanthrophy přece jenom vždycky pozitivním jevem. Něco lehce přes šest minut a devět válů. Spokojenost.

Druhou stranu otevírá kanadská crust / grind partička Skunk, kterou můžete znát z jejich split sedmipalce se švédskou d-beat kapelou Warvictims. Jejich nahrávka má něco přes sedm minut a nacpali sem pět válů. Přece jenom nejde o zběsilý grind / fastcore, ale o šlapající crust grind s murmurem a tempem podobným třeba Disrupt nebo Extreme Noise Terror. Hrubý mohutný zvuk návdavkem. V sestavě se členy Archagathus.

Celou  tuhle čtyřparádu uzavírá španělské grind core komando Disturbance Project, které také předpokládám nemusím nijak sáhodlouze představovat. Tohle je pro změnu čistý grind core sypec jak noha. Osm válů, lehce přes šest minut a z celé čtveřice nejspíš nejčistší a nejbrutálnější zvuk. Šicí stroj jako hovado. Už jejich samostatné album z roku 2015 dávalo tušit, že Disturbance Project míří ke špičce evropské grind core scény. Ex-Denak, plus členové Rageous Intent. Fakt jsem zvědavej na jejich další nahrávky!

Sluší se ještě připomenout, že tohle LP vyšlo v kolaboraci Deep Six Records a tuzemského labelu Dead Heroes. Top deska roku 2016!

Tracklist:

1. Bloody Phoenix - Trails

2. Bloody Phoenix - Shields

3. Bloody Phoenix - Filth

4. Bloody Phoenix - Biopsy

5. Bloody Phoenix - Bella Ciao

6. Lycantrophy - Hero After Death

7. Lycantrophy - Mount Of Doom

8. Lycantrophy - Don´t Stay Aside

9. Lycantrophy - Razor

10. Lycantrophy - Dead Man

11. Lycantrophy - Torso Of Human Hope

12. Lycantrophy - Line Up

13. Lycantrophy - My Own Rebellion

14. Lycantrophy - Total Submission

15. Skunk - Devious Campaign

16. Skunk - Oblivious Masses

17. Skunk - No Rights

18. Skunk - Undisclosed

19. Skunk - Totalitarian

20. Decadente Benevolencia

21. Victimas Del Progreso

22. Expiando Tus Pecados

23. Disturbance Project - Desprecio Autoritario

24. Disturbance Project - Exclusion Voluntaria

25. Disturbance Project - Inseguridad Global

26. Disturbance Project - Falso Placer

27. Disturbance Project - Knock Out (S.O.B. cover)