Constant State Of Terror – Speak Truth To Power

Typ: LP
Rok vydání: 2020
Label: Phobia records
Délka: 35:58
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tuzemský Phobia Records nepřestává každoročně „představovat“ solidní porci více či méně známých kapel. CSOT zřejmě s jejich debutním albem můžeme zařadit do té druhé skupiny, ovšem i u takových máme v případě tohoto labelu stabilní jistotu – nestává se, že by šlápnul vedle. Což pro nás konzumenty znamená, že vedle nešlápneme ani my. Album „Speak Truth To Power“ tedy sice může být jedním z těch méně nápadných titulů, rozhodně to ale neznamená, že by měl uniknout pozornosti.

„Hovořit pravdu v čase všeobecného klamu je revoluční čin.“

Tahle sympatická nahrávka nezní jako uhlazený moderní crust s vyvoněnou produkcí, mnohem víc spíš jak od podlahy oddrhnutej metal punk / crustcore s feelingem anarcho-punk kapel z nějakýho polorozpadlýho squatu, z něhož se pravidelně vyráží na sabotáže honů na lišku nebo nakvašený rioty proti konzervativní politice, při cestě na něž se sprejem vytuní přilehlá Shellka a pár židlí se podívá do McDonaldu skrz výlohu. Stěžejní roli v tom kromě soundu hraje nekompromisní politický náboj a nepřehlídnutelný anglický rukopis.

 „Ti, kteří učiní pokojnou revoluci nemožnou, učiní násilnou revoluci nevyhnutelnou“

Hudebně se tahle kapela z Brightonu, hrající už od roku 2004, pohybuje někde na rozmezí Doom, Sacrilege, Concrete Sox, Heresy a Antisect („Discharge / Poison Idea style punk rock“, píše se dokonce na jednom dobovém letáku). Jednotlivé skladby se prakticky na střídačku nesou ve středním a ostrém tempu, často zvýrazněné jednoduchými údernými refrény. Ty mezi kapelou a posluchačem navážou poměrně familiérní vztah na první dobrou, stejně jako dravé a ostré sloky, které je k nim dohrnou. Je úplně jedno jestli vás CSOT odpálej dvouminutovou vypalovačkou nebo vás trpělivě nadrtěj silnou skladbou o pěti minutách. Obojí má devastační účinek. Textová témata (kapitalismus, imperialismus, korporáty, konzum, útlak) jsou bohužel platná stejně před 35 lety jako dnes, ikdyž na přetřes přicházejí i ta novodobějšího charakteru (digitální otroctví, brexit).

 „Propaganda je pro demokracii to, čím je kyj v totalitním státě“

Ještě doplňme, že členové kapely jsou v UK DIY hc/punk scéně aktivní už nějaký ten pátek (jak jinak) a znát je můžete z kapel jako Substandard, MTA, Vulcan Death Grip, Sever Arrows In Your Bastard Heart nebo Combat Shock. Debutní album následuje předchozím EP, vydávaným už v letech 2006-2010, počítáme-li i split s holandskými crusties Deportation. Ostatně i skladby na tuhle desku byly nahrané už v letech 2014 / 2015. Texty ve vnitřňáku jsou doplněny o „vysvětlivky“ a citace Orwella, Chomskyho, JFK nebo rovnostáře Johna Lilburna z roku 1647 (kdy Levelleři vypracovali návrh anglické ústavy), ale i textů Discharge nebo Black Sabbath, skladba „Bombs Fall Like Rain“ je pak věnovaná památce Eddie Clarka (Motorhead, Fastway, Zeus). Artwork alá Stiv Of War má na svědomí Sonia L & Skinny.

Sympatickej počin.

Tracklist:

01. Speak Truth to Power

02. Devastation

03. Nobody's Master, Nobody's Slave

04. Legacy of War

05. Throne of Blood

06. Bombs Fall Like Rain

07. Genocide

08. Siege Mentality

09. Suffering

10. Condemned to Eternal Darkness

Vložil: Buky
10.12.2020