Crippled Fox – The Final Thrash

Typ: LP
Rok vydání: 2015
Label: více labelů
Délka: 16:59
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Heljes! Vohnout kšilt přes páčo nahoru, narolovat bandana šátek, rozdat si to se skejtem a plechovkou piva a hlavně v džísce s nášivkama Bones Brigade, Attitude Adjustment, Accused, D.R.I., Cryptic Slaughter, Infest, Exodus, Vio-Lence a ozubenym MW! Heslo fast and loud tady platí dokonale – jestli bydlíš v paneláku a na gramec položíš tuhle desku, tvoje čivava proskočí oknem a sousedi tě budou upřímně nenávidět!

Tohle LP má ale přeci jen takovou hořkosladkou příchuť. Na jednu stranu je docela fajn, když se kapela se svejma věrnejma rozloučí nějakou finální nahrávkou, na stranu druhou – když to zní takhle našlapaně, je zamáčknutí slzičky nad rozpadem kapely ještě mnohem pracnější. Sad but true, tenhle uragánovej thrashcore z Budapešti se touhle deskou po 7 letech existence loučí, přičemž svoje poslední tour už má za sebou. Jeho jedinou českou zastávkou byl 21. května 2015 Liberec, kde to Crippled Fox kurevsky rozčísli! Zadky vám vyždímaj i na týhle desce a to s noblesou a grácií sobě vlastní, chacha! Ostatně právě na zmiňovaný rozlučkový turné měla bejt tahle deska pochystaná, bohužel kvůli Record Store Day a upřednostňování zakázek major labelů nebyly desky dodaný ve slíbenym termínu a kapela je tak na turné nedostala – což přiznejme si, je docela oprávněnej důvod k tomu bejt nasranej. Ale nebudem si teď kazit náladu…

Když jsem se v předchozí recenzi na Government Flu rozvášňoval nad 16 songama na 17 minutách, v případě CF jde do tuhýho ještě víc, minutáž je stejná, ale songů se sem vměstnalo ještě o 6 víc. Crippled Fox kombinujou vlivy klasickejch thrashovejch kapel s „moderníma“ fastcore / hardcore řežbama, výsledek je tedy chutným pamlskem pro fanouše kapel jako In Defence, Common Enemy, Insanity Alert, Reproach nebo The Shining, se kterejma mimochodem CF vydali splitko. Některý songy maj učesanější formu, jiný jsou docela bordel (vály kolem 10 sekund, kde toho CF stihnou stejně jako jiný kapely za minutu a půl), některý jsou blíž onomu osumdesátkovýmu thrashi, jiný jsou spíš blíž k tomu fastcore, většinou to ale balancuje tak nějak mezi, vrchovatou měrou se dočkáš i sborů, stop´n´go pasáží a všech těch srandiček kolem. Texty jsou v angličtině a obrázek si defacto můžeš udělat už podle názvů jednotlivejch fláků, nehemží se to v nich sice zombíkama, radioaktivním slizem a béčkovejma hororama, ale odlehčenějších témat si užiješ i tak (třeba v songu o tom, že nemáš chodit do lesa, protože se tam můžeš ztratit a zmeškat tak zkoušku, haha), což však neznamená, že tady nenajdeš i vážnější tématiku (vyprázdněnost, směřování západní civilizace, pytláckej lov divoký zvěře, atd.) – na svý si přijdou všichni.

Po vedlejšáku FxAxSxTx, kterej byl ukončenej v létě 2013, se tak jedná o rozlučku i s jejich hlavní kapelou. Byla by ale chyba se domnívat, že takhle agilní komando zahodí nástroje a půjde okopávat zahrádky, že. Kluci se tedy rovnou vrhli do fastcore projektu s názvem Topper Harley, kde už popustili svým maniakálním výlevům uzdu naplno. Něco málo můžete už teď čeknout na jejich bandcampu, konkrétně fláky ze splitu s (to asi nebude náhoda) CharlieXSheen z Kalifornie a kazetového 4-splitu se Stanley Ipkiss (fastcore, Itálie), Prisoner 639 (powerviolence, UK/Belgie) a Lovegun (grindcore, Francie) – všechny vály TH byly nahrány právě ve zkušebně Crippled Fox.

„The Final Thrash“ vyšlo za mezinárodní spolupráce několika labelů, včetně našeho Habanero records, jehož je to první release. Takže pokud jseš thrashcore maniak, orandžovej vinyl v barvě vnitřní strany bombra bez váhání objednávej na mejlu habaneroattack@seznam.cz. Pokud nejsi, objednej a staneš se jím!

Tracklist:

01. Intro / Blast this show or what? 02:10

02. I'll see you go down 00:49

03. Decline of the western world 00:17

04. Flip up your cap 00:45

05. Thrashing Italy 00:43

06. Alap skateboard crew 00:07

07. Deadland 00:13

08. One band different styles 00:45

09. The scene sucks ... yet it´s working 00:35

10. Remain in ignorance 00:28

11. Just ride your board 01:21

12. In the shades of fear 01:41

13. Wrong time wrong place 00:36

14. Ivan is not quite here but 100% 00:06

15. One last life 00:52

16. Goodbye Venice beach 00:41

17. 80´s thrash sounds much better 01:09

18. A thousand excuses 00:42

19. Typical scene hero 00:20

20. Don´t go in the woods 00:14

21. Both sides sucks 00:18

22. The final thrash 02:21