Crutches – Såld

Typ: LP
Rok vydání: 2017
Label: Phobia records
Délka: 21:04
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Je libo špetku švédského cukrovíčka? Chcete zadupat mlaskající příbuzenstvo do země i s jejich koledama? Třetí studiovka těchto okovaných crusties z Malmö je ideální volbou ke stromečku. Já vím, vyšla už před několika měsíci, ale přeci jen do pošmourných a sychravých dnů zapadá lépe než do těch vyletněných.

„Såld“ je jedovatá a štiplavá nahrávka, prostě Švédsko no. Crutches valej zuřivý d-beat punk, který prošlapává stezku přímo z pekelných dolů. Tohle album vás rozhodně nenabije pozitivním vnímáním toho, jak lidská civilizace hledí kupředu ke světlejším zítřkům, to ani náhodou. Když se zaboří jehla do drážek, musíte být ready, jinak to bude jako rána pěstí na bradu. Úvodní minutová vypalovačka odkrývá zcela otevřeně karty, se kterými se bude hrát. Doporučuju se z hluboka nadechnout, protože na další nádechy nebude prostor. Nekompromisní nájeb a buldozer nemilosrdně hrnoucí před sebou nánosy bahna a kostí, vyvěrající z útrob zločinů lidského pokolení, jeho arogancí, sebestředností, chamtivostí a hamižností. Tahle fošna vnese neklid do vašeho podvědomí.

Průměrná délka skladeb kolem dvou minut, výhrůžné a nesmlouvavé kytarové brusky, obsesivní vokály zuřivě plivající oheň na všechny strany, vydupaný d-takt strojových škopků, vše podpořeno důraznou dynamikou. Ty pravé žně přicházejí v momentech, kdy kytara vysekne znepokojující melodický riff podkreslující nahustěnou atmosféru, ať už se bavíme o titulní skladbě nebo třeba o takové „Smittohärden“, jejíž finále patří k  absolutním vrcholům alba. I přes ty temné a beznadějné zítřky má ale nahrávka oproti některým kolegům čitelnější zvuk, což jí určitě prospívá. Nicméně pokud vaše křiváky zdobí nášivky kapel jako Warvictims, Paranoid nebo Framtid, po Crutches můžete s klidným svědomím sáhnout.

S Crutches je totiž třeba počítat, tahle kapela má nakročeno mezi elitu v daném stylu. Jedna z nejvýraznějších crustových nahrávek tohoto roku.

Tracklist:

1. Sociesick 00:58

2. Med Vilken Rätt? 01:57

3. Såld 02:25

4. Powered 01:13

5. Madness 02:17

6. Smittohärden 02:06

7. Burning Bridges 01:44

8. Förnekelse 01:59

9. Guerra Social 01:53

10. Du Är Ditt Eget Fel 02:22

11. Gräv En Grop 02:10