Dean Dirg – Raus

Typ: LP
Rok vydání: 2007
Label: Prügelprinz
Délka: 00:00
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak tahle kapela se za pár let své existence stala naprostým fenoménem evropské punk scény. Dodnes mám v paměti, jak mě jejich první 12-palec doslova odpálil, když jsem ho poprvé vložil na gramofon. Nicméně od té doby má kapela za sebou pěknou řádku dalších desek různých formátů a tohle je jejích v pořadí třetí 12-palcová deska a odvážím se říci, že i dosud nejlepší – ačkoliv těžko soudit u kapely, která nenatočila i třeba jen průměrnou skladbu.

Dean Dirg mají vše co patří k dobré rock´n´roll kapele: úžasný cit pro hitové popěvky, skvěle šlapající sestavu, parádní grafiku a image, kterou došperkovává zpěvák, jenž je jakýmsi bastardním mixem zpěváka Turbonegro s německým fanouškem kapely Scorpions, tak z roku 1985. Jsou samozřejmě součástí celé té velké „retro“ hardcore punk vlny, na kterou plno lidí tak dlouho čekalo, a která se české kotlině dosud bohužel vyhýbá obloukem, ale při jejich poslechu termín „retro“ člověka nějak nenapadne!

Od začátku do konce je to prostě skvěle šlapající rock, kterému se v roce 1981 říkalo hardcore, ale ta doba je dávno pryč a tak tomu raději prostě říkejme rock´n´roll. Celá tahle nahrávka je jako bouračka Necros s The Hives a The Sonics, to vše se zvrhlým šmakem Turbonegro. Navíc doplněné nadupaným zvukem, který prostě člověku nakope prdel. 14 songů na téhle desce uteče rychleji než by si člověk přál, takže výsledek je, že bezprostředně po dojetí druhé strany automaticky pouze otočím desku na počátek a nechávám se znovu převálcovat jejich hitovou smrští od úvodních pecek „Be Smart, Be Quick“ a „Your Choice“ až po poslední a dle mého názoru nejlepší píseň desky „Dean Dirg Raus“. Tohle je jedna z těch desek, které nemají slabý moment a každý ze songů by mohl být A strana hitového singlu, takových desek se opravdu moc nevidí.

Tracklist:

01. Be Smart Be Quick

02. Your Choice

03. Black Cross

04. Get Back In The Trench

05. Warfare

06. Radiation Burn

07. Dead Dirg´s Bored (part II.)

08. Nothing´s Right

09. Grey White Grey

10. Machine Talk

11. I´m An S-Mine

12. Can´t Tell Me

13. No Use To You

14. Dean Dirg Raus