Deathraid / Desperat – split LP

Typ: LP
Rok vydání: 2012
Label: D-Takt & Raw Punk Records
Délka: 22:14
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Není nad to si takhle zlepšit pondělní náladičku poslechem tohodle vražednýho splitu. Americká crustcore smečka Deathraid a švédská all-star kapela Desperat a jejich společný kus asfaltu, který vyšel u švédského labelu D-Takt & Raw Punk Records.

Jako první pokládám jehlu na stranu Deathraid. Předpokládám, že nemusím dlouze představovat? Všichni určitě víte, že v týhle kapele působí lidi, kteří dříve hráli ve smečkách jako Disrupt, State Of Fear nebo Consume. A dá se hodně zjednodušeně říct, že i v Deathraid tyhle spolky uslyšíte. Na tomhle splitu je konkrétně sedm válů, který vás nedonutí zběsile pogovat po místnosti, ale pohodlně se posadit na sofa a vychutnat si každou sekundu týhle nahrávky. Střednětempej crust core s typickým zvukem kytary alá Consume / State Of Fear, kterej odkazuje ke švédskýmu scandi crust core stylu (první Skitsystem nebo 3 Way Cum). Žádný vazbení, žádná noisová stěna destrukce, ale poctivej hardcore crust, kde uslyšíte všechny nástroje i zpěv. Neškodí si tohle všechno někdy připomenout a nechat odpočinout zvukovodům. Seattle vládne!

Na druhé straně je nahrávka švédských Desperat. Taky 7 songů. V kapele pro změnu hrají členové Discard a Mob 47 s obsluhou mikrofonu v podobě Jockeho D-takta (Warvictims … a ležatá osmička kapel a projektů).  Tady trochu vazbení najdeme, ale to je jen taková jako okrasná kudrlinka na celý nahrávce Desperat. Řezavá kytara práskající řezavý c-beat (to není překlep! Hledejte videa, kde kytarista Desperat ukazuje jak na to. Chachá) riffy jeden za druhým. Taková dobře poladěná pila značky Husqvarna. Melodie, agrese, punk, dostatečně zoufalej řev  ve švédštině .. co víc si přát? Melodie, který jsme už předtím stokrát slyšeli, ale nikdy se jich nepřežereme. Mě tahle nahrávka Desperat asi bavíc zatím nejvíc ze všech, který jsem doteď slyšel.

Už tak dobrej celkovej dojem nahrávky znásobí provedení obalu. Kresba od Halsey Caust (Toxic Holocaust atd), masivní gatefold … A komu by to nestačilo může ještě zapátrat po US verzi, která vyšla s trochu odlišným zpracováním obalu, na barevném vinylu. A komu by nestačilo ani tohle, nechť zapátrá po 100 ks test press edici, která se objevila dlouho před oficiálním vydáním, je ručně číslovaná, má bílé labely a úplně jiný obal.

Tracklist:

1. Deathraid - Hung Up 01:13

2. Deathraid - Lair Of The Creep 01:43

3. Deathraid - Ghouls 01:48

4. Deathraid - Enough To Make You Sick 02:38

5. Deathraid - Taken For Granted 01:59

6. Deathraid - Gone The Way Of All Flesh 01:31

7. Deathraid - The Crush 01:36

8. Desperat - Garanterat Mangel 01:32

9. Desperat - Asiktspolisen 01:06

10. Desperat - När Vuxenvärlden Knackar Pa 01:29

11. Desperat - Med An Axelryckning 01:13

12. Desperat - Pappa Betalar 01:06

13. Desperat - Vart Fan Gick Det Fel 01:47

14. Desperat - Matte Djävulen Ta Er 01:33