Destruct – New American Nightmare

Typ: LP
Rok vydání: 2011
Label: Voltage Records
Délka: 28:32
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Časy, kdy tady ve velkym letěly kapely jako The Virus, A Global Threat, The Unseen (samozřejmě The Casualties, ale ty nepočítám, ty jedou furt) nebo méně známější The Bollocks, The Escaped, State Control, Endless Struggle nebo Violent Society, a později se kruh uzavíral spolkama jako Cheap Sex, Career Soldiers, Krum Bums, The Warning, Monster Squad či SS-Kaliert, jsou zdá se pryč. Naštěstí stále existujou čestný vyjímky, který nesou prapor chaospunku (americkýho streetpunku / US hardcore punku – ať to nazýváme jakkoliv) stále dál. A čím může být Pavel XXX, kterej nehledí na jakýkoliv trendy a jede si pořád to svoje, pro oldschool / youthcrew hardcore, tím může být Kejkla právě v tomhle ranku. A já tomu strašně držim palce.

Vypadá to, jako by se z Voltage Records začala pozvolna klubat taková česká verze Punkcore Records (nepopírám, že jsem v to tajně doufal už od začátku), jehož zánik měl na odliv týhle škatulky bohužel taky značnej vliv. Nové LP amerických Destruct, kteří vznikli v roce 2004 v Los Angeles, následuje splitku s brněnskými Mad Pigs, takže jestli vám je jejich název povědomej, zřejmě právě odsud fouká vítr. Od té doby se přidal druhý kytarista, nicméně pořád zůstáváme u těch stejnejch kořenů, pochopitelně. Jak jsem u jejich předchozí nahrávky psal, že to celkem zní jako střet The Virus s ranými Unseen a anglickým punkem 80.let, tak tohle zůstalo. O syrovosti zvuku hodně napovídá už intro a dál se v nastoleném trendu pokračuje (cirkulárkovej zvuk kytar a basy je super), což celkovému dojmu jedině prospívá. Potřebný element přítomen, vítejte na palubě. Ale připoutejte se, pojede se rychle!

Ve stylově dělanym lesklym obalu pak najdete vnitřňák s textama, barevnej plakát s motivem desky a kartu s download kódem (při stažení mp3 dostanete ještě jedno „mluvený intro“ navíc), kterou lze použít i jako třeba klíčenku – tomu říkám štýlo!

Od týhle desky nečekejte nic přelomovýho, prostě jen pokračuje ve stylu, kterej už bohužel poslední dobou tolik neletí (schválně, jak velká část z tědle punx přesedlala na crust?) a právě tím vybočuje z řady titulů, který (nejen) tady v současnosti vycházej. Každopádně, takovouhle kapelu si vždycky rád poslechnu, je to prostě punk!

Tracklist:

1. Intro 00:42

2. New American Nightmare 02:15

3. Stressed Out 02:06

4. Lines Are Drawn 02:31

5. Black Out 02:04

6. Annihilation 02:57

7. Sacrifice 02:38

8. Death Can´t Stop Us 03:23

9. Running the Red 03:18

10. Take Revenge 01:26

11. Living the Disaster 04:20