Deviated Instinct – Husk LP

Typ: LP
Rok vydání: 2018
Label: Terminal Filth Records
Délka: 20:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Nenapsat pár slov k nové nahrávce kultovních Deviated Instinct by snad byl i hřích a ostuda přímo kolosální. Jeden ze základních kamenů stylu crust a stenchcore. Kapela, která ovlivnila přímo i nepřímo stovky dalších souputníků. A konečně to hlavní – nová nahrávka po dlouhých šesti letech od té poslední, kterou byla „Liberty Crawls to the Sanctuary of Slaves“ (mimochodem také čtyři songy).

Tenhle dvanáctipalec se jmenuje „Husk“ a jsou na něm opět čtyři vály, které mají ale delší stopáž od čtyř až skoro do sedmi minut, takže pro rejpavce stylu, že by stačil sedmipalec – ne opravdu nestačil. Každopádně zdá se, že se nám sestava Deviated Instinct krásně ustálila, neboť i tuhle nahrávku má na svědomí stejná čtveřice jako ty poslední, tzn. Mid, Snapa, Leggo a Tony. A na produkci „Husk“ je to ohromně znát, je vidět, že se tihle pánové už středního věku (nebo víc hehe) hudbou náramně baví a stavba songů i nápady a celkový výsledný zvuk jsou prostě top. Hned úvodní „Brave new herd“ vás pěkně usadí a po celou dobu bude natahovat uši, aby vám nic neuniklo. Pokud čekáte nějakou zběsilou rychlou jízdu, tak budete nejspíš zklamáni. Ale předpokládám, že posluchačstvo Deviated Instinct je protřelé a nahrávky téhle kapely si vychutnávají pěkně v klidu. Jenom tak lehce rozkývat tělo nebo hlavu do rytmu a nechat se unášet řádně hrubým stenchcorem. I druhej vál „We harvest just shadows“ vás pěkně bude udržovat ve stejném módu jako úvodní vál. Nicméně ani třetí song s názvem „None Shall Mourn“ vás nerozpoguje. Spíš vás donutí přivřít oči a zaposlouchat se ještě víc. A protože ani čtvrtý vál „Longpig Crawling“ není zrovna raw punk, po doposlouchání zhypnotizovaní vstanete a půjdete desku otočit a pustit si jí znovu. Přeji vám příjemné odpoledne!

Co se o tenhle vinyl otřelo to zavání téměř kultem. Ať už jde o sestavu, kterou jsem zmiňoval, ale sluší se doplnit co pánové dělali, když byli Deviated Instinct u ledu. Leggo zpěvák mj. starých dobrých Filthkick, Snapa a Mid provozovali bokovku Bait (Mid ještě Spine Wrench, plus to, že je to ještě muž v pozadí Bonehive designs je taková třešnička). Nahrávka byla pořízena v 1in12 Studiu pod velením Bri z Doom, masterováno bylo v Audiosiege studiu a obal se postaral Mid. První pres vyšel v nákladu pouhách 300 ks na černém 180g vinylu.

Tracklist:

Brave New Herd

We Harvest Just Shadows

None Shall Mourn

Longpig Crawling