Deviated Instinct – Liberty Scrawls to the Sancturay of Slaves

Typ: LP
Rok vydání: 2012
Label: Profane Existence
Délka: 20:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK
Téměř po 22 letech od poslední oficiální nahrávky se mi na gramci točí vinyl barvy hnědozlaté anglických Deviated Instinct, kteří společně s Amebix nebo např. Antisect dali vzniknout stylu „crust“.
Deviated Instinct se rozpadli v r. 1991 (vznik 1984) a znovu se dali dohromady po 16 letech v r. 2007. Všichni víme, že většina reunionů stojí celkem za prd. Tohle ale není případ anglické smečky. Už jejich vražedný živý vystoupení na Obscene Society festivalu a na Play Fast Or Don´t napověděly, že to myslí vážně a že ji to šlape stejně jako před desítkami (haha) let. Jediný co chybělo k dokonalosti (a potvrzení jejich formy) byla nahrávka. Dočkali jsme se až po pěti letech. Každopádně stálo za to čekat. Na dvanáctipalci s názvem „Liberty crawls to the sanctuary of slaves“ jsou čtyři vály klasického stenchcoru, kterým se v současnosti nechávají inspirovat desítky dalších kapel (Hellshock, Stormcrow, Cancer Spreading atp. atp.). Táhlé depresivní pasáže jsou protkány metalovými výpady ve středním tempu. Žádná zběsilost, žádnej disbeat se špinavým zvukem, ale vkusně nakombinovanej metal a punkovou ostrostí. Typická Midova kytara vyfrkne tu a tam melodickej riff, kterej pak přechází do metalovejch drbaček. Tonyho bicí jsou až nelidsky přesný a Snapova basa to celý stmeluje do jednolitýho celku. Leggův vyschlej chrapot je tu a tam doplněnej Midovým vyšším řevem. Tahle deska je jako dokonalý složitý puzzle. Po první poslechu je to jako bys ho právě složil (ten pocit uspokojení). Všechno zapadlo tam kam mělo, přesně tohle jsi očekával a takhle to má vypadat (znít). Povinností je taky sdělit vám, že nahrávka byla pořízena ve studiu 1in12 pod taktovkou Bri z Doom (jak jinak!) a o mastering se postaralo Audiosiege a Brad Boatright (Portland, USA). Pokud si tohle LP chcete pořídit vězte, že US verze je venku na Profane Existene a EU verze je (nebo teprve bude?) na norském Nakkeskudd Plater a Terminal Filth Records (label Deviated Instincdt) a u desky je download kupón, jehož využitím stáhnete o dva vály navíc z chystaného splitu se Summon The Crows (Nakkeskudd Plater) a že tenhle download je sakra kvalitní, protože obsahuje kompletní artwork a samotnou nahrávku v hodně kvalitním formátu.
Jestli měl někdo před těma pěti lety rozpačitej pocit nad tím, že mu čtveřice postarších týpků nemá co říct, musí bejt po poslechu týhle nahrávky kurva spokojenej. Já jsem.

Téměř po 22 letech od poslední oficiální nahrávky se mi na gramci točí vinyl barvy hnědozlaté anglických Deviated Instinct, kteří společně s Amebix nebo např. Antisect dali vzniknout stylu „crust“.

Deviated Instinct se rozpadli v r. 1991 (vznik 1984) a znovu se dali dohromady po 16 letech v r. 2007. Všichni víme, že většina reunionů stojí celkem za prd. Tohle ale není případ anglické smečky. Už jejich vražedný živý vystoupení na Obscene Society festivalu a na Play Fast Or Don´t napověděly, že to myslí vážně a že ji to šlape stejně jako před desítkami (haha) let. Jediný co chybělo k dokonalosti (a potvrzení jejich formy) byla nahrávka. Dočkali jsme se až po pěti letech. Každopádně stálo za to čekat. Na dvanáctipalci s názvem „Liberty crawls to the sanctuary of slaves“ jsou čtyři vály klasického stenchcoru, kterým se v současnosti nechávají inspirovat desítky dalších kapel (Hellshock, Stormcrow, Cancer Spreading atp. atp.). Táhlé depresivní pasáže jsou protkány metalovými výpady ve středním tempu. Žádná zběsilost, žádnej disbeat se špinavým zvukem, ale vkusně nakombinovanej metal s punkovou ostrostí. Typická Midova kytara vyfrkne tu a tam melodickej riff, kterej pak přechází do metalovejch drbaček. Tonyho bicí jsou až nelidsky přesný a Snapova basa to celý stmeluje do jednolitýho celku. Leggův vyschlej chrapot je v několika pasážích doplněnej Midovým vyšším řevem. Tahle deska je jako dokonalý puzzle. Po první poslechu je to jako bys ho právě složil (ten pocit uspokojení). Všechno zapadlo tam kam mělo, přesně tohle si očekával a takhle to má vypadat (znít). Za povinnost taky považuju sdělit vám, že nahrávka byla pořízena ve studiu 1in12 pod taktovkou Bri z Doom (jak jinak!) a o mastering se postaralo Audiosiege a Brad Boatright (Portland, USA). Pokud si tohle LP chcete pořídit vězte, že US verze je venku na Profane Existene a EU verze je (nebo teprve bude?) na norském Nakkeskudd Plater a Terminal Filth Records (label Deviated Instinct) a u desky je download kupón, jehož použitím stáhnete o dva vály navíc z chystaného split EP se Summon The Crows (Nakkeskudd Plater) a že tenhle download je sakra povedenej, protože obsahuje kompletní artwork (v vysokým rozlišení) a samotnou nahrávku v hodně kvalitním formátu.

Jestli měl někdo před těma pěti lety rozpačitej pocit nad tím, že mu čtveřice postarších týpků nemá co říct, musí bejt po poslechu týhle nahrávky kurva spokojenej. Já jsem.

Tracklist:

1. Blunt Instrument 05:31

2. Architect of Misery 04:00

3. Thorn in your Flesh 04:57

4. Blandscape Slavebait 05:23