Din Skevf – Man Maste Vara Galen För Att Kunna Va Normal

Typ: LP
Rok vydání: 2012
Label: Gaphals Records
Délka: 20:00
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Po velice slibném sedmipalci z loňského roku jsou DIN SKEVF zpátky s dvanácti palcovou deskou, o jejíž vydání se opět postaral jeden z nejaktivnějších švédských labelů současnosti – Gaphals. Především jsou ale zpátky s kolekcí písní, která je skvělá v každém ohledu a získala si mě od prvních tónů.

Punkové melodie a výrazné rify podkresluje úžasná basová linka a dopředu vše žene hardcore rytmika. To jen dokresluje švédský zpěv, okořeněný o nejeden sbor a spoustu refrénových popěvků. Úvodní „Skevfen Anfaller“ je chytlavý, středně tempový otvírák desky a pak už deska nepoleví až do konce. Rychlé pasáže jsou prošpikovány fůrou pomalejších brejků, stavících na výrazných rifech. Především tu ale všemu bez milosti vládne basa, jak zvukem, tak pestrostí linek a nápadů, které hraje a dodává svou melodikou každé z písní nový rozměr. Zpěv svou intonací pak celkovému vyznění dává charakteristicky švédský šmrnc, jehož kořeny můžete vystopovat u tamních kapel z osmdesátých let.

Druhou stranu rozjíždí jedna z nejlepších skladeb desky, rychlá „Skit I Pengar“ s okamžitě do hlavy proniknuvším popěvkem, lemujícím závěrečnou pomalou pasáž. Celou desku uzavírá s náskokem nejdelší „Börja Om“ s poklidným začátkem i koncem, proložené lehce motorheadovským nosným kytarovým nápadem.

Deska, u které je na místě říci „jak je krátká, tak je i dobrá“. Ostatně ti, kdož si nenechali utéct jejich pražský koncert v červnu, asi vědí, o čem mluvím.

Tracklist:

1. Skevfen Anfaller

2. Slyngelattityd

3. Din Egen Broms

4. Kristendum

5. Nedstyrd

6. Skit I Pengar

7. Sno Allt

8. Börja Om