Evidence Smrti – s/t

Typ: LP
Rok vydání: 2011
Label: Insane Society Records
Délka: 24:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Debutní velká deska Evidence Smrti přichází v době, kdy ještě nestihla vychladnout stopa po vinyl verzi jejich dema z roku 2008 (vyšlo na podzim 2010). Takže mnozí z vás již zhruba vědí co můžou očekávat. Metalem načichlej crust s netypickým frázováním ..

Takhle jednoduché to ale není. Oproti demu je tahle nahrávka hodně jinde. Hlavně co se týče kvality zvuku. Metalovej zvuk kytar a celková čistota zvuku je jiná káva. Lepší, brazilská… V Hellsoundu se ví jak udělat dobrej zvuk. Žeru tu fúzi metalovýho zvuku s agresivitou a špinavostí crust stylu. I když i demo stále má a bude mít svoje kouzlo. Dalším plusovým bodem navíc je angažování Jany pro nazpívání několika partů na albu. Při šeptání v pozadí ve čtvrtým songu běhá mráz po zádech. Vrátím se trochu k Márově netypicky pojatýmu zpěvu. Už to není žádný překvápko a proto jsem si v pár pasážích všimnul, že je to místama frázování pro frázování, místama to hodně zatahá za uši, kdy se snaží za každou cenu dohnat nástroje a trefit se do určité pasáže. Klid, je to asi jenom na dvou místech a předpokládám, že si toho skoro nikdo nevšimne. Nijak to celku neškodí a ani to nekazí celkovej dojem z desky. Je to jenom taková moje deformace, protože Evidence Smrti je moje hodně oblíbená smečka, kterou pravidelně trápím
svoje zvukovody a nejinak tomu bude i s touhle deskou. Během těch pár dní co ji mám jsem ji slyšel už mockrát. Teď texty. Na české poměry hodně kvalitní tvorba a to musím ještě zmínit velice originální cover od Nausey – Kyberbůh, kterej je celej přeloženej do češtiny (výborná práce!) a právě v něm uslyšíte nejvíc hlas hostujícího ženského elementu. Pecka. Nejvíc mě ale dostal text k songu Zapomeň. Připomínka ztráty bezstarostnosti dětství. Svět dospělých teď už spíš připomíná text k válu Zahnívající svoboda. Realita.

Posedlost odstavcema. Acho jo. Grafické zpracování desky je standardní prací od Insane Society Records. Barvákův standard rovná se luxusní práce. Netřeba více dodávat. Tohle je prostě další dobrá deska, která u nás vyšla a určitě se časem zařadí ke klasikám českýho hardcoru. Jen tak dál.

Svoboda páchne hnilobou.

Tracklist:

1. Intro 02:09

2. V propasti utrpení 02:39

3. Možná 03:26

4. Zapomeň 03:50

5. Zahnívající svoboda 02:36

6. Strach 03:48

7. Kyberbůh (Nausea) 03:55

8. Vzestup elity 03:59