Fatum – Life Dungeons

Typ: LP
Rok vydání: 2016
Label: Insane Society Records
Délka: 33:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

S deskama a v podstatě jakoukoliv nahrávkou ruských Fatum se pokaždé přenesu do 80. let (teda jako kdybych tam věkově patřil, jakože nepatřím, takže spíš tak jenom tipuju, páč bych asi ve svej cca 8-9 letech, který mi byly koncem 80. let tuhle muziku patřičně neocenil) a to hlavně co se stylu a zvuku nahrávky týče. A  v tomhle případě to není urážka nebo degradace, ale spíš uznání a takovej ten šibalskej záblesk v oku (přesně … tak jako v Sám doma, kde se ale myslim leskly zlatý zuby), kdy si chtě nechtě připustím, že to chlapci z Ruska dotáhly téměř k dokonalosti.

Stenchcore! Přesně tohle zaklínadlo musí zaznít v uších každému, kdo má naposlouchané smečky právě z období 80. let, které převážně na britských ostrovech brousili právě tenhle styl. Takže ti kdo z duše nenávidí kapely jako Amebix, Axegrinder, Deviated Instinct, Hellbastard nebo Sacrilege, dočetli pravděpodobně až sem a dál to nedaj. V tomhle momentu by se ale mohli přidat ti, kteří mají v oblibě starý metal jako Judas Priest, Venom, Hellhammer nebo Celtic Frost. No a samozřejmě na své si přijdou i punks, kteří jedou v Crass, Antisect nebo Rudimentary Peni. Vypadá to na první pohled jako když dva nejmenovaní chlupáči vařili dobrotu ve velkém hrnci, ale věřte, že to funguje náramně! Dlouhé táhlé pomalé riffy, naechovaný řev s texty v ruštině a zvuk jak kdyby to celé nahrávali v zatuchlém anglickém squatu na osmistopej magneťák. Určitě nebudete lítat po pokoji jako při nějaké grind rubanici, ale v klidu se budete pohupovat v rytmu a zatínat pěstičky jako diví. K tomu doporučuju otevřít krabicák nebo nějakej levnej pivní sajrajt (kartonek se 24 kouskama by mohl stačit), několikrát tuhle desku (nebo k tomu namíchat výše zméněné klasiky, ať máte s čím porovnávat) otočit a garantuju vám příjemnej večer s hodně nepříjemnou ranní kocovinou. A tak to má bejt!

Tenhle záhrobní plesnivej vinyl skvost vyšel u Insane Society a Neanderthal Stench. Dvou labelů, kde tu lásku ke starejm stenchcore potažmo anglickejm metal / punk kapelám cejtíte na sto honů. Fatum skončili v dobrých rukou. Jo a obal nakreslil jeden z členů Fatum. Pokud ho budete študovat tak nějak jooo hodně zblízka (po 10 kouscích to bude bžunda!), tak si určitě všimnete hodně ulítlejch motivů, který jsou mixem severských vikingskejch „designů“ se slovanským feelingem. Bojaři v runách voe.

Tracklist:

1. Enter The Dungeon

2. Informational Battlefield

3. Fate

4. The Flame

5. Escape The Dungeon

6. Cargo 200

7. The Man Behind The Sun