Fatum – Skverna

Typ: LP
Rok vydání: 2010
Label: Gasmask Records
Délka: 30:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Pivo a poslech vinylů. Takový trávení večerů mám rád. Navíc, když se na gramci zrovna točí nahrávka od ruských Fatum. Tahle kapela na sebe už upozornila kazetou (stejná nahrávka jako na vinylu předpokládám), kterou má / měl Mára z Gasmask Records v distru. A protože jde o hrubě kvalitní záležitost nešlo jinak než aby se nahrávka neobjevila o něco déle i na vinylu.

Když jsem tenhle asfalt poprvý pouštěl měl jsem malinko problém s nastavením rychlosti. Přiznávám se bez mučení. Na 45 rpm se mi to zdálo moc ostrý a zrychlený (viz moje žvásty o zvuku dále). Hehe. Na straně A jsou čtyři vály, který tě vrátěj o 20 až 30 let zpátky. Takhle vznikal crust. Metalem načichlej punk. Zvuk týhle desky je pravděpodobně naschvál (doufám!) dělanej jak kdyby z prdele vypadnul nahrávkám Amebix nebo prvnímu albu Bolt Thrower. Sice to zní jako z popisky na desce, ale přísáhám, že ty Amebix tam jsou cejtit jak prase. Možná jenom tím autentickým zvukem 80. let. A pro moje špinavý uši (žena potvrdí!) je to možnej kámen úrazu. Až moc velká chtěnost dosáhnout zvuku těhle kapel z osmdesátek. Je to takový plochý, ostrý .. a chybí tomu hutnost. A zase na druhou stranu to tuhle nahrávku činí originální od současnejch imitátorů tohodle stylu. Předpokládám, že se tohle album bude líbit i všem old school blackmetalistům, který nedaj dopustit na první kapely tohodle stylu Hellhammer nebo Venom. Protože na druhý straně jsou tři vály z čehož první je vlastní produkce a druhý dva jsou covery od Hellhammer a Bathory. Je to malinko jinej šálek (hudebně) než prvních pět válů, ale budiž. Baví mě to.

Jsem hrozně rád, že někdo občas najde odvahu vydat desku ne moc známé kapele a zkouší jí „prodat“ do světa. Navíc (už jsme počítám s tímhle všichni tady dost otravní), když je z Ruska. Kapel tohodle stylu je na východ od nás jako šafránu. Takže jakýkoliv ruský holub (havran!) je u nás vítán.

Tracklist:

1. Run of the doomed

2. Back to caves

3. Today´s stench of yesterdays life

4. Razor of reality

5. Cargo 200

6. Messiah (Hellhammer cover)

7. Hades (Bathory cover)