Fatum – Time Passes To The Dark

Typ: LP
Rok vydání: 2016
Label: Insane Society Records
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tvl tak na týhle desce mě totálně rozsekal úvodní riff u čtvrtý skladby s názvem „Time Passed To Dark part II“ a normálně jsem se přistihl jak mačkám nevědomky repeat a poslouchám to pořád dokola. Amebix! Husí kůže! Trochu to zkazil nástup záhrobního vokálu v ruštině, ale co už .. vždycky se to dá o těch několik desítek sekund vrátit, že jo. Už jenom kvůli týhle skladbě tuhle desku budu navždy považovat za hodně povedenej zářez v diskografii moskevských Fatum.

Vinyl sice vyšel letos, ale tohle album a nahrávka nejsou přece jenom to nejčerstvější co mají Fatum na kontě. Prvně vyšlo na CD již v roce 2012 a hodně dlouho se zdálo, že u CD také jenom zůstane. Až se šance chopily dva stench core milovníci z Čech a Belgie (potažmo Chorvatska), pan Barvák a pan Goldi aka Insane Society Records a Neanderthal Stench Records.

Sedm válů na celkové ploše cca 40 minut. Slušná porcička pro všechny milovníky nebřitkého nerychlého, ale za to hodně metalového a obskurního stenchcoru v podání téhle ruské partičky, která se zhlédla v kapelách jako Axegrinder, Amebix, Deviated Instinct nebo třeba Sanctum a Hellshock. I když. Od těch novějších kapel přebrala pouze image zato od těch starších kompletně celý zvuk a postupy. Taky to bylo nahráno ve studiu s názvem „Museum Of The Sound Studios“. Nebudu pátrat co to za studio ve skutečnosti je, ale nechám běžet na 1000% svoji fantazii. Takže stejně jako v případě nového alba „Life Dungeons“ očekávejte záhrobní špinavej a pomalej masakr plnej pasáží během kterejch vám nic neuteče a můžete si tak skočit do ledničky pro další studený pivo. A to nemyslím jako, že vás ty pasáže budou nudit, ale spíš nutit si tuhle nahrávku naplno užít a po pár posleších bejt pod vobraz ztřískanej jak feldkurát Katz.

Ok, tak to by bylo asi tak všechno co jsem vám chtěl k týhle desce napsat. Prostě si ji kupte (stejně jako ostatní věci od Fatum) a podpořte ruskou stenchcore scénu (a labely, které do toho nacpaly love samozřejmě …).

Tracklist:

1. H.A.A.R.P.

2. Execution

3. Time Passes To The Dark Part I

4. Time Passes To The Dark Part II

5. The Weight Of Illusion

6. Falling On The Snow

7. Bone Dust