Förgiftad – Skit Ska Skit Ha

Typ: LP
Rok vydání: 2016
Label: Phobia records
Délka: ?
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Atomově-jaderné odpočítávání a jdeme na to… Dámy a pánové, tohle je jízda v královském kočáře! Teda on je ten kočár spíš pěkně zasviněnej a rozvrzanej, ale o to víc to hází přes kameny a kaluže! Zkrátka, debutová deska švédských Förgiftad je řádná bláznivina! A pokud patříte mezi nadšence do rychlého švédského hardcore typu Totalitär nebo Herätys, z tohodle byste mohli bejt nadšený, obzvlášť když oba zmíněné spolky již patří minulosti. Jsou tu Förgiftad!

Ti vznikli na začátku roku 2013 a jejich název znamená v překladu něco jako „otrávený“, můžu ale garantovat, že otrávený z jejich poslechu rozhodně nebudete. Punková dynamika a dravej zvuk formujou krátké a úderné vypalovačky, které se povětšinou vejdou do dvou minut. Nejedná se o klasickou skandinávskou syrovou temnotu, ikdyž i jejích náznaků se dočkáte např. díky podmanivým sólíčkům hostujícího Jimmy Hedlunda, kytaristy pár švédských metalových kapel, spíš o nespoutanej energickej nášvih s nakopávající dravostí, takový tý na hrození pěstičkou jak správně tušíte, kde občas vylezou na povrch i decentně melodičtější nájezdy, ctící ale tradici stylu.

A protože švédský crust punks jsou taková jedna velká rodina, když tam vznikne nějaká nová kapela, lze hned začít tipovat, jaký lidi z jakejch kapel v ní maj prsty. Takže v tomto případě jsou to členové Passiv Dödshjälp, Irritation, Makabert Fynd a Kronisk Misantropi. Mimochodem, už před dvěma lety Förgiftad vydali u Phobia records sedmipalec, který mj. obsahoval cover Body Count (!), takže si eventuelně můžete doplnit sbírku.

Našlapaná deska se solidním náboj(ák)em!

Tracklist:

1. Påt Igen 01:39

2. 24 Timmar Hybris 01:28

3. Mannen Med Det Gyllene Håret 02:07

4. Skit Ska Skit Ha 02:05

5. Låt Om Ingenting 01:49

6. Jag

Jag

Jag 01:55

7. Ut Med Språket 02:03

8. Söndag Morgon 01:44

9. Förgiftad Pt.2 01:18

10. Störta Masten 02:49