G.B.H. – From Here To Reality

Typ: LP
Rok vydání: 2016
Label: Papagájův Hlasatel Records
Délka: 38:52
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak do třetice všeho dobrýho. „From Here To Reality“ je třetím počinem tuzemského labelu Papagájův Hlasatel Records, kterým vzdává hold a oprašuje cross-overové období anglické punkové legendy G.B.H., kterým si tahle kapela prošla koncem 80. a počátkem 90. let, kdy bylo moderní míchat klasický našláplý punk s heavy metal vlivy.

Některé kapely si tímhle mícháním prošly bez ztráty věnečku, některé to doslova zabilo a některé se z toho dostávají až dosud. G.B.H. to zvládli bravurně. Protože i tohle třetí album, které vyšlo v roce 1990, se poslouchat dá, ba co víc, patří ke klasickým albům, které si punks dodnes váží a čas od času je i řádně zaprášené proženou svými přehrávači. A pokud tuhle desku po více než 25 letech převydá punkový label a je o ní pořád zájem, tak je vše na světě v pořádku. Na tomhle LP (long play – jak příhodné!) je celkem dvanáct válů o celkové délce cca 39 minut. Opět musím tu délku alba připomenout, protože v dnešní době patnáctiminutových (i kratších) elpíček musí být tohle album a jeho délka něco jako zjevení. Svoji roli tady určitě hraje právě i to mixování stylů, kdy jsou jednotlivé skladby přece jenom promakané a hudebně i stylově nejde o překotné raw punk vypalovačky, ale střednětempé opusy s texty, které mají co říct. Ad texty. Opět musím vzpomenout už klišovité fráze, kdy texty G.B.H. jsou v tomhle období trefou do černého a nijak si neberou servítky s tehdejší sociální situací ve Velké Británii. Holt Železná Lady byla Železná Lady.

Takže tahle luxusní reedice na modrém vinylu je po boku alb „No Need To Panic“ a „A Fridge To Far“ parádní kousek pro sbírku každého sběratele, který nemůže sehnat originál vydání z roku 1990 na Rough Justice. Navíc bych se nebál napsat, že je možná tohle zpracování i kvalitnější než původní více než 25 letý originál. Respekt Pavle!

Tracklist:

1. New Decade

2. Trust Me I'm A Doctor

3. B.M.T.

4. Mass Production

5. The Old School Of Self Destruction

6. You Don't Do Enough

7. From Here To Reality

8. Dirty Too Long

9. Destroy

10. Just In Time For The Epilogue

11. Don't Leave Your Honey Down The Pits

12. Moonshine Song