G.B.H. – No Need To Panic

Typ: LP
Rok vydání: 2016
Label: Papagájův Hlasatel Records
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK
Píše se rok 1987. To mi bylo vosum. A anglická, již v té době legenda, punková kapela G.B.H. vydává svoji již svou pátou řadovku „No Need To Panic“ u Rough Justice, která se v té době dostává i do oficiálních hitparád. O 29 let později se mi točí na gramci oficiální repres, o který se postaral (již také) legendární tuzemský punkový label Papagájův Hlasatel Records. Takhle se plní dětské či pubertální sny ve čtyřiceti, že je Pavle? A tak to má být!
Na „No Need To Panic“ najdete 12 punkových vypalovaček smíchané v té době s populárními vlivy jako metal a thrash. Takže na klasický punkový rytmus jsou naroubovány metalové riffy a celé je to zabalené ve slušivém zvukovém kabátku heavy metalových kapel konce 80. let. Právě tohle může někomu vadit a bude se radši vracet k prvním punkovějším věcem z konce let sedmdesátých a začátku osmdesátek a naopak pro někoho jsou tyhle crossover vlivy to pravé ořechové. Já mám s GBH úplně jiný problém. Odkojen Discharge a anarcho punk kapelama této doby se ke mně GBH dostali docela až v pozdním věku a na první poslech (už ani nevím co to bylo za album) mě to nijak nenadchlo. Prostě to pro mě bylo málo agresivní, málo politické a málo zapamovatelné. A půjdu s barvou a pravdou ven i tentokrát. Poslouchám to pořád dokola s nadějí, že se někde něčeho chytnu. A pořád nic. Se vší úctou k legendám –  desky od GBH nejsou špatný jenom jsem doteď nenašel nic kvůli čemu bych se k nim vracel. A v tomhle je zase tak trochu protimluv, protože já se k nim po nějaký době opět vrátím, protože mi to nedá spát. Takže se chca nechca stávají desky GBH mými oblíbenými. Dril! Je potřeba disciplína a dril!
Ještě se vrátím k těm „málo politickým“ textům. Samozřejmě to tak úplně není pravda, opět něco co se v mě na dlouhou dobu zafixovalo, protože spousta textů GBH z té doby  je hodně kousavých, ironických a celkem ostře se obouvá do tehdejší politické situace (pan Reagan a paní Thatcherová atp).  Takže asi tak. Obal represu vzdává hold originální verzi. Jako bonus tu figuruje barevný vinyl. A to my úchylové do vinylu ceníme!

Píše se rok 1987. To mi bylo vosum. A anglická, již v té době legenda, punková kapela G.B.H. vydává svoji již svou pátou řadovku „No Need To Panic“ u Rough Justice, která se v té době dostává i do oficiálních hitparád. O 29 let později se mi točí na gramci oficiální repres, o který se postaral (již také) legendární tuzemský punkový label Papagájův Hlasatel Records. Takhle se plní dětské či pubertální sny ve čtyřiceti, že je Pavle? A tak to má být!

Na „No Need To Panic“ najdete 12 punkových vypalovaček smíchané v té době s populárními vlivy jako metal a thrash. Takže na klasický punkový rytmus jsou naroubovány metalové riffy a celé je to zabalené ve slušivém zvukovém kabátku heavy metalových kapel konce 80. let. Právě tohle může někomu vadit a bude se radši vracet k prvním punkovějším věcem z konce let sedmdesátých a začátku osmdesátek a naopak pro někoho jsou tyhle crossover vlivy to pravé ořechové. Já mám s GBH úplně jiný problém. Odkojen Discharge a anarcho punk kapelama této doby se ke mně GBH dostali docela až v pozdním věku a na první poslech (už ani nevím co to bylo za album) mě to nijak nenadchlo. Prostě to pro mě bylo málo agresivní, málo politické a málo zapamatovatelné. A půjdu s barvou a pravdou ven i tentokrát. Poslouchám to pořád dokola s nadějí, že se někde něčeho chytnu. A pořád nic. Se vší úctou k legendám –  desky od GBH nejsou špatný jenom jsem doteď nenašel nic kvůli čemu bych se k nim vracel. A v tomhle je zase tak trochu protimluv, protože já se k nim po nějaký době opět vrátím, protože mi to nedá spát. Takže se chca nechca stávají desky GBH mými oblíbenými. Dril! Je potřeba disciplína a dril!

Ještě se vrátím k těm „málo politickým“ textům. Samozřejmě to tak úplně není pravda, opět něco co se v mě na dlouhou dobu zafixovalo, protože spousta textů GBH z té doby  je hodně kousavých, ironických a celkem ostře se obouvá do tehdejší politické situace (pan Reagan a paní Thatcherová atp). Takže asi tak. Obal represu vzdává hold originální verzi. Jako bonus tu figuruje barevný vinyl. A to my úchylové do vinylu ceníme!

Tracklist:

1. Transylvanian Perfume

2. Hearing Screams (For The Last Time)

3. To Understand

4. Makin´Whips

5. I Shot The Marshall

6. Elecricity Through Space

7. Hit The Deck

8. Rumblin´Underground

9. Desperate Times

10. Gunning For The President

11. Avenues And Alleways

12. Unanswered Prayers