Goatwhore – Blood For The Master

Typ: LP
Rok vydání: 2012
Label: Metal Blade
Délka: 37:00
Autor: Cíba
Hodnocení:
Odkaz: LINK
Novej materiál od rouhačskáčsho komanda GOATWHORE jsem očekával s mírným neklidem a lehkým třesem rukou. Na minulém „Carving out the eyes of god“ mlátili do kovadliny tak urputně, že jiskry který lítali kolem, měli sílu spálit každej krucifix a svatostánek v nejbližším okolí. Od nový desky jsem samozdřejmě  čekal na ránu z milosti. K mojí spokojenosti se stalo to co jsem očekával a v co jsem doufal!!!
Pánové od začátku drbou rohatou děvku pěkne pod bradou, takže Erik Rutan za nahrávacím pultem je už jenom zahozená pojistka u odjištěnýho granátu…. Exploze na sebe nenechá dlouho čekat a střepiny lítaj hned s prvníma sekundama, kdy jehla začíná prořezávat stopu. Nekompromisní thrash/black se současným zvukem bez nějakejch atmosférickejch serepetiček a nažehlenejch blbů s patkama a nalakovanejma nehtama co si myslej že hrajou blackmetal…… Hate!! Je pravda že GOATWHORE nepřicházej s ničím novým, vliv svejch oblíbenců jako jsou SODOM, DARKTHRONE a klasického špinavýho metalu se samozřejmě nezapře. Ale! Celý je to tak nějak přetavený do současný podoby takže čistej zvuk, ale žádný inovace. Jenom desku od desky nabíjej přesnější a těžší munici. Textově se deska zaměřuje na otázku života a smrti a v rozhovoru to Falgoust vysvětlil tak, že se smrti přiblížil na dosah ruky po těžký bouračce v autě. Přeživší a silně motivován vdechl váhu svým textům. Takže názvy válů „When steel and bone meet“, „Death to the architects of heaven“ a „Judgement of the bleeding crown“ mluví jasně! Co mě příjemně překvapilo je to jakej má „Blood for the master“ spád, nikde ani náznak nějakýho těžkopádnýho přešlapu nebo pokusu o zbytečnej kotrmelec, kterej by jim mohl během chvíle zlomit vaz. Samozřejmě s hudbou si nezadá ani obal, který je u LP verze jiný než u CD. K tomu se taky GOATWHORE vyjádřili tak, že na LP verzi měli víc prostoru pro kreativitu. Proto oslovili svýho dvorního tattoo mastera jménem Jordan Barlow a ten jim zplodil perfektní dřevoryty zdobící bezchybnej gatefold. Nádherná bezbožná ilustrace uvnitř zobrazující satana za živa sekajíc sekyrou ruku lidské chátře… Jeden z nejhezčích gatefoldů co jsem poslední dobou mohl zastrčit do svý sbírky. Není co dodat, jenom lituju ty co si desku jenom stáhnou, protože ten artwork podpořen sílou psaného slova a hudby tvoří celek, kterej jeden bez druhýho nemusí fungovat tak jak jsem napsal. Co dodat? Kecy nemaj cenu, nezbejvá než nabrousit kudly a sekery, jenom ať teče …….. BLOOD FOR THE MASTER!!!!

Novej materiál od rouhačského komanda GOATWHORE jsem očekával s mírným neklidem a lehkým třesem rukou. Na minulém „Carving Out The Eyes of God“ mlátili do kovadliny tak urputně, že jiskry, který lítaly kolem, měly sílu spálit každej krucifix a svatostánek v nejbližším okolí. Od nový desky jsem samozřejmě čekal na ránu z milosti. K mojí spokojenosti se stalo to co jsem očekával a v co jsem doufal!!!

Pánové od začátku drbou rohatou děvku pěkně pod bradou, takže Erik Rutan za nahrávacím pultem je už jenom zahozená pojistka u odjištěnýho granátu… Exploze na sebe nenechá dlouho čekat a střepiny lítaj hned s prvníma sekundama, kdy jehla začíná prořezávat stopu. Nekompromisní thrash/black se současným zvukem bez nějakejch atmosférickejch serepetiček a nažehlenejch blbů s patkama a nalakovanejma nehtama, co si myslej, že hrajou blackmetal… Hate!! Je pravda, že GOATWHORE nepřicházej s ničím novým, vliv svejch oblíbenců jako jsou SODOM, DARKTHRONE a klasického špinavýho metalu se samozřejmě nezapře. Ale! Celý je to tak nějak přetavený do současný podoby, takže čistej zvuk, ale žádný inovace. Jenom desku od desky nabíjej přesnější a těžší munici. Textově se deska zaměřuje na otázku života a smrti a v rozhovoru to Falgoust vysvětlil tak, že se smrti přiblížil na dosah ruky po těžký bouračce v autě. Přeživší a silně motivován vdechl váhu svým textům. Takže názvy válů „When Steel And Bone Meet“, „Death to the Architects of Heaven“ a „Judgement of the Bleeding Crown“ mluví jasně! Co mě příjemně překvapilo je to, jakej má „Blood For the Master“ spád, nikde ani náznak nějakýho těžkopádnýho přešlapu nebo pokusu o zbytečnej kotrmelec, kterej by jim mohl během chvíle zlomit vaz. Samozřejmě s hudbou si nezadá ani obal, který je u LP verze jiný než u CD. K tomu se taky GOATWHORE vyjádřili tak, že na LP verzi měli víc prostoru pro kreativitu. Proto oslovili svýho dvorního tattoo mastera jménem Jordan Barlow a ten jim zplodil perfektní dřevoryty zdobící bezchybnej gatefold. Nádherná bezbožná ilustrace uvnitř, zobrazující satana za živa sekajíc sekyrou ruku lidské chátře… Jeden z nejhezčích gatefoldů co jsem poslední dobou mohl zastrčit do svý sbírky. Není co dodat, jenom lituju ty co si desku jenom stáhnou, protože ten artwork podpořen sílou psaného slova a hudby tvoří celek, kterej jeden bez druhýho nemusí fungovat tak jak jsem napsal. Co dodat? Kecy nemaj cenu, nezbejvá než nabrousit kudly a sekery, jenom ať teče … BLOOD FOR THE MASTER!!!!

Tracklist:

1. Collapse in Eternal Worth 03:40

2. When Steel and Bone Meet 03:12

3. Parasitic Scriptures of the Sacred Word 03:22

4. In Deathless Tradition 04:26

5. Judgement of the Bleeding Crown 03:58

6. Embodiement of This Bitter Chaos 04:44

7. Beyond the Spell of Discontent 04:02

8. Death to the Architects of Heaven 03:41

9. An End to Nothing 02:49

10. My Name Is Frightfull Among the Believers 04:05