Hellknife – Dusk of Doom

Typ: LP
Rok vydání: 2019
Label: Phobia records
Délka: ?
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak jo, tentokrát to vezmeme z opačný strany a budeme si tuhle německou partu oťukávat postupně. Začneme artworkem, kterej první trefí přes prsty když desku uchopíte do ruky. Rozkládací gatefold zdobí na předním coveru parádní kresba z dílny Macieje Kamudy, jehož detailní práce při bližším pohledu úžasně vynikne. Uvnitř se skrývá silver / black marbled vinyl (v tomto případě).

I v případě producenta a studia šli pánové tomu štěstíčku hodně naproti a zamířili si to rovnou ke zdroji – do göteborského studia Fredman, kde svoje nahrávky brousili třeba At The Gates, Opeth, Amon Amarth nebo v poslední době např. Architects. Abychom ale zůstali ve správných mantinelech, zmíním ještě jméno Fredrika Nordstroma, vyhledávaného metalového producenta, kterej má na triku třeba některý nahrávky Skitsystem nebo Martyrdöd. Záruka toho, že to bude šlapat, je tedy také celkem jasně daná a můžeme se pomalu přehoupnout k tomu nejpodstatnějšímu.

Tahle parta z Mannheimu hraje v metalu louhovanej skandi-crust, temnej, brutální, ale podloženej melodickejma vyhrávkama a znějící jako Wolfbrigade až do té míry, že to asi nejednomu fajnšmekrovi vyloudí úsměv na rtech. Hellknife se ale za nic neschovávaj, takže jakýpak copak, a vlastně si tam zasadili i pár ingrediencí z jejich dalších kapel (třeba blast beaty), mezi nimiž lze vystopovat Raw, death metalové Tombthroat nebo industriální grind projekt Nunwhore Commando 666. V kombinaci s výše zmíněným tak máme postaráno a řemeslně kvalitně odvedenou práci. Škoda jenom, že nezpívaj německy, to by byla teprv prdel.

Debutové album Hellknife následuje úvodnímu EP z roku 2015 a splitu s německými grindery Tacheless (2017) a vyšlo v kooperaci Phobia records, Wooaaargh a Ecocentric records. Kdo čeká nějaký inovace, ten se nedočká, kdo čeká řádnej nášvih stadionovýho crustu (nebo ne?) podpořený kvalitní produkcí, odejde spokojen.

Tracklist:

01. Dusk of Doom

02. Nation Impalers

03. Violence

04. Bow Down Lower

05. Burn it Down

06. Powerbase

07. The End

08. Clouds Of Fire

09. Blind and Deaf

10. Scorched Earth

Vložil: Buky
25.03.2020