Hellshock – They Wait For You Still

Typ: LP
Rok vydání: 2009
Label: Agipunk
Délka: 34min
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Je těžký psát recenzi na kapely, který žerete. Hellshock jsou toho příkladem. Tuhle portlandskou smečku prostě hltám. Nikdy nemám dost. Dokázal bych poslouchat jejich kompletní tvorbu celej den v kuse dokolečka. Stejně jako bych dokázal čumět na všechny díly Star Wars nebo kompletního Pána Prstenů… ehm ehm.

Podzimní koncert na 007 byl jako bonus, třešnička na dortu k jejich nové desce. O desku se postaral v poslední době čím dál víc aktivní label z Itálie – Agipunk. Kucí kolem Boryse chrlej jednu desku za druhou. Co deska to skoro poklad. Únavný kecy o desce samotné si nechávám na dýl jo? Stejně to budete všichni znát… hrubej crust, nasáklej old school death metalem alá Bolt Thrower / Dismember, s atmosférou Amebix nebo Axegrinder. Takže namíchej smrtící drink těch top kapel z konce let 80. a začátku 90. Přidej hutnej kvalitní zvuk a podivej co tu máme – Hellshock. Celý album bylo nahraný během jejich japonského tour.

Kapela, která si vzala z každýho jmenovanýho vzoru to nejlepší a přidala k tomu všemu punkový nasazení. Na poslední desce je v některejch válech (Tell Me It Ends Well) obzvlášť slyšet inspirace ve starších albech Bolt Thrower (kurva mám z toho mrazivej pocit). Valivý houpavý pasáže s přesnou palbou Keithových bicích. Žeru jim to i s rybářskou stoličkou. Na albu je „jenom“ osm songů. Všechny vály jsou poměrně dlouhý, ale stejně máš někdy pocit, že je to málo a pokyvovat hlavou bys klidně mohl ještě další hodinu. Nebo dvě…

Tracklist:

1. Low Men In Yellow Cloaks 03:38

2. Dead Lights 02:40

3. To Whom They Scream 05:16

4. Born Out Of Darkness 01:26

5. The Darkness Will Endure 04:13

6. Stray 04:33

7. Tell Me It Ends Well 04:36

8. Prisoner (bonus track) 07:26