Human Fault – No není tady krásně? / Poslední propadne peklu LP

Typ: LP
Rok vydání: 2022
Label: Aback Distribution
Délka: 50:00
Autor: Phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Dvě první alba, která vyšla dosud pouze na CD se dočkala vinylu. A to hnedle takhle masivně – obě na jednom LP. Předělaný artwork obou obalů a o vydání se postaralo několik labelů ve společné koopearaci. Tuzemskou zastupuje Aback Distribution.

HUMAN FAULT – Poslední propadne peklu.
Pro tuhle vyškovskou hardocre / punk kapelu mám slabost. Přitom tenhle styl jako vyloženě neposlouchám ani ho moc nevyhledávám. Takže v CD přehrávači v autě (jinde už ho nemám …) se mi točí tahle nová placka s názvem „Poslední propadne peklu“.  Deset novejch válů tradičně nahranejch pod přísnou taktovkou pana Otyna ve vyškovském studiu Davos. Vyšlo u Cecek Records. Na CD pouze. Stylově jde o melodický hardcore / punk se srozumitelným ženským zpěvem. Jak jsem už v recenzi na předchozí album připomínal přišlo mi to jako tuzemská odpověď na Strike Anywhere. Například. Mno a popravdě, když si budu chtít pustit něco od téhle sympatické sebranky, šáhnu po debutním cedlu. Já vám nějak nevím proč, ale tohle album mi přijde jako takový pokračování debutu, ale bez nějaký jako jiskry. Zvuk parádní, texty výborný, ale tak nějak tomu chybí moment překvapení. Poslouchám to už po x-tý a nemám se čeho chytit. Škoda. Neřikám, že si „Poslední propadne peklu“ už nepustím, ale přece jenom jsem asi čekal víc. Určitě solidní nahrávka, která si najde svoje fans i posluchače. A nic to nemění na tom, že naživo je to pecka. Jo a ještě jedna věc. Já vím, že jsem s tím otravnej a ani se nepovažuju v tomhle za nějakýho luména, ale ta grafika .. nešlo by to dělat líp? V podstatě je to taky takový pokračování debutu. Přijde mi to jakoby někdo nafotil originál grafiku telefonem a pak to poslal do tiskárny. Takže .. šlo by to udělat líp? Příště? Tzn. jako že se těším na další Human Fault nahrávku a ne že ne…..

HUMAN FAULT – No není tady krásně?
Málokdy se mi stane, že bych si album (konkrétně CD formát) české kapely, kterou slyším poprvé  v životě, pustil několikrát za sebou a dokonce ho nechal v přehrávači s tím, že ho další den pustím znovu. Poslech nového alba vyškovské kapely Human Fault jsem odkládal a odkládal a odkládal, až mi to přišlo blbý a přibalil si ho do auta na cestu do práce. Výčitky svědomí zapracovaly a chtěl jsem to napravit alespoň poslechem touhle formou. Mno jo, ale jak už jsem napsal výše, placka v přehrávači zůstala a už se mi pár dní automatický při nastartování  zapíná a mě se nechce ji vyndávat. Jestli má někdo za to, že českou odpovědí na kapely jako Strike Anywhere jsou Empty Hall Of Fame, tak já za sebe k týhle kapele přidávám ještě jedno jméno. A ano jsou to Human Fault. Jen to zkuste. Zavřete oči, představte si místo českých textů (které jsou i takhle na tuzemské poměry svoji lyrikou nadprůměrné) a máte v reprácích Strike Anywhere namíchané s Good Riddance. S trochu ostřejší kytarou i zvukem, který je jak se na lokální poměry sluší a patří z dílny vyškovského Davos studia. Pro mě osobně tohle studio získalo za posledních pár let nálepku kvality. Nahrávky, které Otyn vyprodukuje jsou zvukově luxusní a i z průměrné kapely dokáže dostat maximum (vím o čem mluvím .. jako fakt, muhehe). Mno ale jeden stíneček bych na tomhle cédlu jako stejně našel. Za prvý, že je to CD a ne vinyl nebo kazeta (haha). No dobře, tak serióznějc. Obal. Grafika. V týhle době bych už nečekal takovýhle „veledílo“ stvořený někde ve windows kreslení. Fakt se mi to moc jako nelíbí. Páč i obal prodává, víme? Ale jinak jsem naprosto spokojenej konzument. Human Fault chci vidět naživo!

Tracklist:

A1 Intro

A2 Slepá Arogance

A3 Celý Svět

A4 Desinformace

A5 Špatná Hra

A6 My Lai

A7 Fake

A8 Tví Vlastní Démoni

A9 NWO

A10 Big Pharma

B1 Sny Jsou Tvá Svoboda

B2 Výstřel A Start

B3 Zrůda

B4 Odzbrojit

B5 Poselství Míru

B6 Chromovaná Jehla

B7 Upravený Svět

B8 Proměny

B9 Volání O Pomoc

B10 Outro