Innoxia Corpora / Aran Satan – Stigma

Typ: LP
Rok vydání: 2021
Label: Silver Rocket / Innoxia Corpora
Délka: -
Autor: štelca
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Navzdory nečasu vychází, dokonce i fyzicky, spousta kvalitní muziky z tuzemské produkce. Koncerty se nehrajou, starý desky hrajou dál. SRR110, vezmeme to abecedně, tak pome!

Předem se omlouvám, že nerozlišuju Aran Epochal a Aran Satan. Beru jako jedno. Spoustu let mi unikalo, že Adam Nenadál má zabarvení hlasu dost podobný Vladimíru Brožovi, prostě podobný frekvence. Hned od úvodní „Všední den poblíž hranic“, kde jsem si toho všimnul. Odlišný, jak se řiká, vibe. Muzika ale do maxima. Z Aranových desek si kromě zvuků beru i fragmenty vět a celkově větnou stavbu. To mě na tom vždycky bavilo. Hudba do odstínů šedý a černý. Buď schopnej v tom vidět celou paletu. Sedm nových kousků. Atmo, čaro, swag, celej klip čekuj here, píšou smradi; jak kdo chce. Já tomu říkám pěkný písničky.

I.C. Na všech deskách znějící stejně a já myslim, že to neni málo. Vždycky mě to baví. Punk jak se dneska moc neslýchá a necejtí. Jen základ bicích, boxy a peníze vyřešíme nějak. Apeluji na všechny hvězdičky a ksindly. Ne kvůli nim, ale kvůli prostředí, ze kterýho vyšli a který jim pomohlo. Vraťte se na zem. Ty částky totiž povětšinou hrubě nesouhlasí. To jen klasická struktura songů nezestárla a nikdy to tak nebude. Chvilku trvalo, než jsem pochopil, že „Kat a blázen“ je z dílny V+W. Touto scénou nepolíben, vždycky mi to přišlo moc hodný, jsem možná před lety začal nejdřív Innoxií, abych se někdy mohl dostat do formy forbíny. Na každý nahrávce (I.C., ne V+W) oceňuju kytarovou vyhrávku.

Vážim si každý dobrý punkový desky, každýho pokusu o ni. Tohle je víc než pokus. Dokonce víc než hudba. Vážim si každýho, kdo je pořád ochotnej obětovat undergroundu kus sebe a často kus svojí rodiny. A jak Aran, tak I.C. nemusí nikomu nic dokazovat. Těch X let zpátky mluví za vše. Těch míň X let zpátky mi to všechno pomáhalo utvářet pohled na věc, na sebe i na tebe. Otevírat svět indie, HC a dělání věcí jen tak. Třeba i Aranova série split sedmiček, Silver Rocket, kapely kolem Vraha. Telefon. Co-Ca. Innoxia. Prostě díky. Tohle splitko je dobrá punková deska od veteránů. Jen se obávám, že jen pro veterány. Pískám rovinu, pískám konec.

Tracklist:

01. Innoxia Corpora - Skutečný a umělý

02. Innoxia Corpora - Posel

03. Innoxia Corpora - Kat a blázen

04. Innoxia Corpora - Kult klonů

05. Innoxia Corpora - Věřím

06. Innoxia Corpora - Zvedá se dým

07. Aran Satan - Všední den poblíž hranic

08. Aran Satan - Jeden šlic

09. Aran Satan - Vlna, vlna, vlna

10. Aran Satan - Potrubí

11. Aran Satan - Snad

12. Aran Satan - Skript

13. Aran Satan - Mimoň

Vložil: Buky
24.03.2021