Innoxia Corpora / Telefon – Drát nad plotem

Typ: LP
Rok vydání: 2013
Label: DIY
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK
Část první.
S vedrem přichází múza. Ehm. Kéž by to bylo tak snadný a já neseděl v obýváku nekoukal na dvě nahatý děti (moje vlastní .. žádnej úchyl, ok) a marně nepřemejšlel co mám napsat o tomhle split LP. Protože je zkrátka dobrý, ale v hlavě duto a v tomhle ovzduší nedokážu přesně specifikovat co přesně to dobrý znamená. Na první dobrou tuhle desku nedám, to se přiznám bez mučení, takže se v mým případě při psaní těhle řádků jedná asi už o desátej pokus. Jdem to teda sesumírovat. Za prvý. Zvuk a nahrávka obou kapel jsou nejagresivnější a nejšpinavější co jsem od nich dosud slyšel. První plusový body. Za druhý. Pořád těm textům nerozumim. Jsem prostě totální lopata a ten skrytej rozměr nebo spíš význam mi pořád utíká. Jako vim, že ty texty jsou na český poměr hodně nadstandardní. Možná by se dalo říct, že to prostě v češtině líp už ani nejde. Ale já si u toho drbu hlavu a čtu to pořád dokolečka a furt nevim. Jediný co mě vždycky po těhle zoufalejch pokusech napadne je, že je to možná i pro ten punk škoda, že ty texty by si zasloužily nějakej formát typu básnická sbírka atd. Hlavně Ctibova lyrika pro Telefon. Na to už bych potřeboval nějakou vyšší filozofickou … Anebo se můžu vlastně vymluvit na ty vedra co zrovna probíhaj ….
Pokračování numero dvě.
Je to pár dní co bylo venku 35 stupňů. Před malou chvílí jsem přijel z Prahy ze zkoušky, je cca 23:00, venku je krásných 8 stupňů. Posledních cca 72 hodin jenom chcalo a já mám ještě docela dost energie na to dopsat ještě pár řádků o tomhle split LP. Od těch veder jsem si ji nepustil. Dávám sluchátka neb děti spí (oblečené). A mlaskám. Distort Rožnov. Tak samozřejmě to není noise punk japonské školy, ale fakt mě ten zvuk obou kapel hodně baví. Na tom se asi už nic nezmění. Samozřejmě je nahrávka Innoxia Corpora malinko agresivnější (zírám) než zvuk strany Telefonu. Ale pořád visí ve vzduchu to, že obě kapely pochází ze stejné oblasti a navzájem se ovlivňují  (nebo ne?). Jestli bych měl o něčem říct, že zrovna tahle nebo tahle nahrávka by měla reprezentovat českej punk (nebudu se tady nijak rozepisovat co je pro mě punk, dobře?) tak by to určitě měly být tyhle dvě kapely. A je už jedno, kterou jejich nahrávku bych použil. Může to být klidně tohle split LP, ale taky by to mohla být starší tvorba*. Prostě a jednoduše, kdo nemá tohle LP ve sbírce (nebo si ho rychle nepořídí), tak přichází o něco co je na hladině českého rybníčku unikátní**. Howgh!
*no tak né uplně všechna no
**běda tomu, kdo bude šťourat v tom co jsem kdysi dáááááávo někde někam napsal. :)))))))

Část první. S vedrem přichází múza. Ehm. Kéž by to bylo tak snadný a já neseděl v obýváku nekoukal na dvě nahatý děti (moje vlastní .. žádnej úchyl, ok) a marně nepřemejšlel co mám napsat o tomhle split LP. Protože je zkrátka dobrý, ale v hlavě duto a v tomhle ovzduší nedokážu přesně specifikovat co přesně to dobrý znamená. Na první dobrou tuhle desku nedám, to se přiznám bez mučení, takže se v mým případě při psaní těhle řádků jedná asi už o desátej pokus. Jdem to teda sesumírovat. Za prvý. Zvuk a nahrávka obou kapel jsou nejagresivnější a nejšpinavější co jsem od nich dosud slyšel. První plusový body. Za druhý. Pořád těm textům nerozumim. Jsem prostě totální lopata a ten skrytej rozměr nebo spíš význam mi pořád utíká. Jako vim, že ty texty jsou na český poměr hodně nadstandardní. Možná by se dalo říct, že to prostě v češtině líp už ani nejde. Ale já si u toho drbu hlavu a čtu to pořád dokolečka a furt nevim. Jediný co mě vždycky po těhle zoufalejch pokusech napadne je, že je to možná i pro ten punk škoda, že ty texty by si zasloužily nějakej formát typu básnická sbírka atd. (jasně všiml jsem si, že je tam jeden text od Josefa Hory, jsem chytřejší lopata než si myslíte). Hlavně Ctibova lyrika pro Telefon. Na to už bych potřeboval nějakou vyšší filozofickou … Anebo se můžu vlastně vymluvit na ty vedra co zrovna probíhaj ….

Pokračování numero dvě. Je to pár dní co bylo venku 35 stupňů. Před malou chvílí jsem přijel z Prahy ze zkoušky, je cca 23:00, venku je krásných 8 stupňů. Posledních cca 72 hodin jenom chcalo a já mám ještě docela dost energie na to dopsat ještě pár řádků o tomhle split LP. Od těch veder jsem si ji nepustil. Dávám sluchátka neb děti spí (oblečené) a poslala je spát manželka. A mlaskám. Distort Rožnov. Tak samozřejmě to není noise punk japonské školy, ale fakt mě ten zvuk obou kapel hodně baví. Na tom se asi už nic nezmění. Samozřejmě je nahrávka Innoxia Corpora malinko agresivnější (zírám) než zvuk strany Telefonu. Ale pořád visí ve vzduchu to, že obě kapely pochází ze stejné oblasti a navzájem se ovlivňují  (nebo ne?). Jestli bych měl o něčem říct, že zrovna tahle nebo tahle nahrávka by měla reprezentovat českej punk (nebudu se tady nijak rozepisovat co je pro mě punk, dobře?) tak by to určitě měly být tyhle dvě kapely. A je už jedno, kterou jejich nahrávku bych použil. Může to být klidně tohle split LP, ale taky by to mohla být starší tvorba*. Prostě a jednoduše, kdo nemá tohle LP ve sbírce (nebo si ho rychle nepořídí), tak přichází o něco co je na hladině českého rybníčku unikátní**. Howgh!

*no tak né uplně všechna no
**běda tomu, kdo bude šťourat v tom co jsem kdysi dáááááávo někde někam napsal. :)))))))

Tracklist:

1. Innoxia Corpora - Prázdniny v Římě

2. Innoxia Corpora - Raketoplán

3. Innoxia Corpora - Stín

4. Innoxia Corpora - Neóny

5. Innoxia Corpora - Paranoia

6. Innoxia Corpora - Samota

7. Innoxia Corpora - Šesté přikázání

8. Innoxia Corpora - Kreml

9. Telefon - Nahej

10. Telefon - Něco tady nehraje

11. Telefon - Stisk soukolí

12. Telefon - Děti pošlem spát

13. Telefon - Ta města

14. Telefon - Drát nad plotem

15. Telefon - Hrůza jako lék

16. Telefon - Outro