Integrity – Detonate Worlds Plague LP + CD

Typ: LP
Rok vydání: 2011
Label: Holy Terror Records
Délka: 74:00
Autor: Cíba
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Už je to nějakej pátek, co na obskurním labelu HOLY TERROR vyšla nová velká deska těhle zlosynů! Myslím, že se nějak tak stalo bez povšimnutí, s vyjímkou pár zasvěcených, který netrpělivě očekávají každej novej počin s kapkami potu na čele, třesem v rukou a hubou plnou hlíny. Takže náprava!! Je pravdou, že současná podoba INTEGRITY se poněkud liší od období desek „Those Who Fear Tomorrow“,  „Humanity Is The Devil“a „Seasons In The Size Of Days“.

Čas plyne neúprosně a věci i lidi se mění. To ale neznamená, že vždy je všechno úplně špatně. Už na „The Blackest Curse“ je znát posun do ještě kalnějších vod. Takže na novince „Detonate Worlds Plague“ se Dwid rozhodl, že svůj apokalyptickej metalem namaštěnej hardcore napasuje na japonskej metalpunk kapel jako byli G.I.S.M, ZOUO nebo v dnešní době hrající PARASITE. No dobrý, v poslední době nic moc novýho… ALE! To by nebyl Dwidhellion, aby nedostál svý pověsti sonickýho teroristy a nepřimíchal do svýho pekelnýho guláše ještě trochu těch depresivních industriálních noisovejch samplů a katarzí. Takže od začátku až do konce rychta, rychta, rychta!!! Úvodem zazní zlověstný vazbení a už se to sype!! „Detonate Worlds Plague“! Zvuk kytary je jak zakouslá dosluhující motorová pila a do toho ještě  ohlušující řev stárnoucí lopaty s dostatkem síly ztrestat naleštěný pozéry a nevěřící psy!!! Peklo střídá očistec až do posledního válu. „Lucifer Before The Day Doth Go“. Monumentální metalová balada, černej kočár tažen pořád stejně nekompromisním „melodickým“ vokillem! Takže když jehla vyjíždí z poslední drážky, cejtím se jako čerstvě zrecyklovanej papír. Těžká práce!

Obal desky vypadá na první pohled obyčejně, ale po bližším zkoumání a nakloněním proti světlu se zjeví tradiční INTEGRITYSkull vpředu a vzadu názvy songů… vždy je třeba číst mezi řádky! Předobjednávky měly přibalený ještě CD, na kterým je stejnej materiál. Prvních sedm zářezů a oproti LP ještě songy ze samostatnýho EP „We Are The End“, pak songy ze splitů s CREEPOUT, ROT IN HELL a cover ZOUO… bonus navíc je půlhodinovej rozhovor. No a aby bylo co na džísku, tak luxusní vyšívaná stříbrná nášivka přes celý záda. Nevěřící psi ať plivou, já slintám !!!

PS: INTEGRITY budeme mít možnost vidět naživo 11.6.2012 v Praze, takže tohle berte jako takovou návnadu ….

Tracklist:

1. Detonate Worlds Plague 02:00

2. Beasts As Gods 01:43

3. Sermon Thirteen 02:42

4. Orrchida 01:27

5. We Have Helped Others Escape 03:40

6. Allisnone 01:45

7. Lucifer Before The Day Doth Go 03:53

8. Love is The Only Weapon 06:32

9. Let The Night Roar 04:51

10. We Are The End 01:17

11. Beneath Black Flames We Ride 02:00

12. Waiting For The Sun (Acoustic) 02:00

13. Waiting For The Sun (To Burn Out My Eyes) 02:09

14. Black Heksen Rise 01:30

15. No Power (Zouo cover) 02:00

16. Interview 34:16