Jakubysko / Paskuda – split LP

Typ: LP
Rok vydání: 2013
Label: Totalitarianism Still Continues
Délka: ?
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Před časem jsem četl článek pojednávající o klinický smrti, resp. životě po životě – záblescích na konci tunelu, vyletění duše z těla, atd. Že je to prej jen posledni záchvěv mozkovejch aktivit po tom, co srdce dotluče. No myslim, že tenhle split dvou slovenskejch kapel, kterej k nám doletěl – světe div se – ze Slovenska, by jakožto výkonnej respirátor vrátil zpátky na nohy každýho, masáž je to solidní. Nasaďte si svěrací kazajky, ve vlastním zájmu.

Jakubysko, Zvolen. Nelítostnej agresivní grind / hardcore / fast výsyp od začátku do konce, s občasnými výšlapy do thrashe („Produkt“, „Koniec“), a příležitostně protkanej punk pasážema. To vše na dva zpěvy, jeden víc vřískavej, druhej víc bručounskej – vhodně doplňující se kombinace. Nechci kecat, páč o tědle dvou kapelách moc nevím, ale tuším, že jsem někde četl, že v sestavě je kytarista Idiots Parade, což o těch fofrech leccos napoví. Když to zjednoduším na maximum, jako celek to laboruje někde mezi Gride a Fasteratu. Plusový body připisuju za artwork jejich strany splitu, kterej vypadá jak z dílny Krise Kuksiho (čili úchvatně) – todle asi nebude plagiát.

Paskuda, Banská Bystrica. Jestli byla předchozí strana ozajstný masaker a rúbanica, strana Paskuda je sešup přímo do útrob pekelných. Tohle nejde popsat ani jako fastcore, ani jako crust, ani jako grind, ani jako power violence – ber to jako kombinaci všech tědle stylů, hozenou do totálního stroboskopickýho šílenství. Ve výsledku se jedná o opravdu zatěžkávací zkoušku vašich sluchovodů. Nic na tom nezmění ani občasné rozmnělnění zpomalovacíma sekvencema, který vítám jako příjemný zpestření. Přiložené texty jsou opravdu na místě, protože během hudební produkce budete rozumnět jen velmi těžko, hehe. Pravda, u některejch jsem si teda nebyl jistej, jestli jsou myšleny vážně nebo ironicky (Prohibícia, Hlas do urny). Po splitu s Depresy Mouse a tomto by snad měl následovat ještě kazetovej split s Untermensch de Lux, T.M.A. a Intestacy – těšte se, smršť na hranici epilepsie.

Při poslechu týhle desky si nemůžu nevzpomenout na slogan „festival of extreme musick“, protože výraz „extrémní hudba“ vyplňuje tohle splitko do puntíku. Vše zaznamenáno na hnědém kakůovém vinylu s přiloženými osobitými stránkami s texty od každé z kapel. A teď mě omluvte, jdu se zbavit třesavky třeba k Masshysteri.

Tracklist:

1. Jakubysko - Bohatstvo 02:00

2. Jakubysko - Horror 02:10

3. Jakubysko - Robota II. 01:21

4. Jakubysko - Jozef B. 00:51

5. Jakubysko - Produkt 02:19

6. Jakubysko - Masaker 02:13

7. Jakubysko - Vrah 01:26

8. Jakubysko - Koniec 01:48

9. Jakubysko - Vojna 02:23

10. Paskuda - Intro 00:09

11. Paskuda - Nepodriadim sa! 01:05

12. Paskuda - Prohibícia 01:25

13. Paskuda - Elita 00:54

14. Paskuda - Antisatanizmus 01:07

15. Paskuda - Slovensko v EÚ 01:39

16. Paskuda - Falošný ksicht 01:33

17. Paskuda - Hlas do urny 01:25

18. Paskuda - Legalize anauhiram 00:12

19. Paskuda - Slimák 02:12