Last Legion Alive / Hellstorm – split LP

Typ: LP
Rok vydání: 2011
Label: Svoboda Records + další
Délka: 38:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

V ovzduší apatie a nezájmu, která je pro českou kotlinu v poslední době celkem typická, vyšlo za kooperace několika evropských labelů split LP mezi belgickou stenchcore / crust smečkou Last Legion Alive a řeckou crust / metal bruskou Hellstorm.

Prvně jmenované jsme měli možnost vidět naživo už dvakrát. Poprvé předskakovali Oi Polloi v Matrixu, podruhé letos na Play Fast Or Don´t festivalu. Vorvaný džísky, motorkářský vysoký holiny, nábojáky a stylová crust image. Jo a slečna za mikrofonem. Což je ale podstatný detail ne? Jinak by tahle kapela dál existovala bez většího humbuku kolem. Smutný. Každopádně po nemastném neslaném demu a výbornejch živejch koncertech tady máme jednu celou stranu velkýho vinylu a na ní čtyři dlouhé vály s perfektním zvukem ve stylu klasického stenchcoru let posledních. Takže si zopakujeme klasiky žánru: Hellshock, Stormcrow, Sanctum anébrž mix starýho anglickýho crustu alá Hellbastard, Amebix, Axegrinder s metalovou brutalitou alá první nahrávky Bolt Thrower. Na Belgii slušná smečka, řekl bych. Navíc ten řev. Pokud si spojíš nahrávku se zjevem zpěvačky (malá drobná ..) .. uff. Kam se na ní leckteří řvouni mužského pohlaví serou. Pokud jste slyšeli německý Crowskin, víte o čem mluvím. Druhou stranu asfaltový placky ovládaj Řekové Hellstorm, který už nastínili svým jednostranným dvanáctipalcem co se od nich dá čekat. Věrni tradici svých známějších kolegů Hibernation nikam nepospíchají. Taky oni narvali na svoji stranu čtyři vály. Dostaneš kvalitní porci tradičního britskýho crustu smíchanýho s metal postupama. Něco jako nahrávky Doom lízlý Deviated Instinct, sem tam sólíčko atp. Jako celek mi to celkem dost připomíná Extinction Of Mankind, takže asi tak. Je těžký určit vítěze. Jako celek se to poslouchá dobře, i když to není top třída. Ale rozhodně byste neměli tenhle split jen tak nechat válet v distro krabicích.

A samozřejmě nesmím zapomenout na luxusní grafiku obalu, o kterou se postaral Steve z Visions Of War. Ale to k tomuhle stylu asi patří, stejně jako mičuda k Messiho kopačkám …

Tracklist:

1. Last Legion Alive - Black New Dawn 04:46

2. Last Legion Alive - Glorious Dead 06:28

3. Last Legion Alive - Life 07:03

4. Last Legion Alive - The Legion 05:06

5. Hellstorm - Burning Inside 05:00

6. Hellstorm - Into Oblivion 04:04

7. Hellstorm - Protect And Respect 03:14

8. Hellstorm - World Wide Suicide 03:10