Life Possession / Gomora – split LP

Typ: LP
Rok vydání: 2010
Label: Aback Distribuce
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tohle psaní jsem odkládal na dobu, kdy budu mít v sobě víc pozitivní energie než tý negativní. Tenhle víkend mě celkem nabil. Začátek Nuclear Winter Tour, kdy jsem se naoko rozčiloval, že je 007 narvaná atp., ale moc dobře všichni víme, že je super, že na pouze český kapely přijde takovej kopec lidí. Na začátku týdne mě v pozitivním slova smyslu rozsekala nová deska Lahar … takže se zdálo, že uzrál čas napsat pár slov k tomuhle split LP. Když už mám tak optimistickej pohled na svět.

Pardubická smečka Life Possession s aktivním Péťou za mikrofonem po debutním singlu nahrála svoji stranu pro tohle split LP již docela před dlouhou dobou, stejně jako jejich pražští kolegové. Celý tohle splitko se podle zákulisních informací odkládalo a odkládalo, až se občas prosákly informace typu, že to nikdy nevyjde. Mám takovej mlhavej pocit, že někdo z Gomora se zdravě nasral a celou károu posunul během minulýho podzimu výrazně dopředu. Respekt. Co dostaneš za dvěstěpadesát káblí? Splatter bílo černej vinyl, rozsáhle zpracovanej booklet / obal. A dvojitou porci českého crust / grindu. Zvukově se mi víc líbí strana Life Possession, ale mám problém s druhým řevem (asi kytaristy), kterej jde nepříjemně do vejšek a vůbec se k celkovýmu zvuku nahrávky nehodí. Jinak slušně šlapající crust core v Minneapolis stylu. Gomora strana je trochu zahuhlaná a opět s nepříjemně vysazeným vokálem (heh). Havranův projev je dost hrubej a do Gomory se hodí, ale tady je ta nahrávka hodně přitažená (vytažená) za vlasy. Když jsem poslouchal novější vály z kompilačky Prague & Disorderly, byl to mnohem lepší zážitek. Gomora jede v brutálním crust / grind stylu, občas mi to připomíná starý kazety s Disrupt. Podobnej zvuk a podobnej nářez.

Jestli se ti zdá, že jsem k týhle desce hodně kritickej, tak nemáš tak úplně pravdu. Jsem hrozně rád, že vycházejí vinyly pouze s českejma kapelama a doufám, že po tomhle splitu budou následovat hromady dalších. Držím palce. Všem.

Tracklist:

1. Life Possesion - Nálet

2. Life Possesion - Blood From The Sky

3. Life Possesion - Svatá lež

4. Life Possesion - Přijď na to sám

5. Life Possesion - Brainwashing

6. Life Possesion - Nature Scream

7. Life Possesion - Stoka hříchů

8. Life Possesion - Lhát pravdě do očí

9. Gomora - Proti rasismu

10. Gomora - Dobyvatel

11. Gomora - Papež je Satan

12. Gomora - Přetvářka závist nenávist

13. Gomora - Spotřební daň

14. Gomora - Dny příští

15. Gomora - Outro