Lucifer Efekt – My

Typ: LP
Rok vydání: 2019
Label: Ultima Ratio
Délka: 30:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

I mě hudebnímu analfabetovi a negramotnému hovadu, kdyby někdo pustil tuhle nahrávku a já měl při tom zavázané oči, tak by mi došlo odkud vítr vane. A naschvál to nenapíšu. Předpokládám, že i členům kapely samotné musí tohle přirovnání a škatulkování tak trochu vadit. Takové to nepříjemné ošívání při zmínce, která vám není tak úplně po srsti.

Ok. Vinyl verze alba, které vyšlo cca rok před samotným vinylem na CD. Patnáct bičů inteligentního, hravého a hlavně velice chytlavého punk rocku z končin … kde všechno začalo. Tahle deska se u nás doma celkem dost pravidelně točí, protože mladší syn (6 let) ji má v oblibě a hned jak slyší jemu známé riffy a melodie okamžitě se chopí plastové el. kytary a imaginární pódium a neimaginární pařba můžou začít. I úryvky textů si pamatuje. Takže je vlastně přede mnou v mílovém náskoku. A mě to pokaždé přinutí vzít si booklet a prstem jezdit po řádcích a uznale kývat hlavou, jakože že všemu rozumím. A i kdybych tomu náhodou nerozuměl nebo texty pochopil trochu jinak než autor, tak vězte, že právě textová stránka tvorby Lucifer Efekt je stejně jako stránka hudební na místní poměry nadprůměrná!

Mno nejspíš pokud bych někomu tohle pustil z ciziny a ten dotyčný netušil cože to tady máme v jisté oblasti u slovenských hranic za fenomén, musel bych asi tvorbu Lucifer Efekt připodobnit skandinávské (hlavně dánské) melodické hardcore / punk scéně. Třeba z poslední doby takoví Planet Y.

Nicméně se tomu osudnému spojení a oblasti zřejmě nakonec nevyhnu. Sluší se totiž připomenout z jakých dalších kapel je sestava Lucifer Efekt složená – Co-Ca, Telefon, Uśtkni, Psi, Cathead, Playback Revival. Mno a vyšlo ve spolupráci tří labelů – Ultima Ratio, Malárie a Burina Records.

Tracklist:

A1 Hraj To Dál

A2 Bezcenná

A3 Bílí Češi

A4 Aligátor

A5 Bez Dechu

A6 Nu Ra Mo Hey

A7 Liftboy

B1 Kov

B2 Stokrát

B3 Kytara

B4 Blues Narezlé Míchačky

B5 Urny

B6 Teď A Tady

B7 Vnitřní Zraběbí

B8 Olga (Bonus Bič)