Miasmal – s/t

Typ: LP
Rok vydání: 2011
Label: Me Saco Un Ojo Records
Délka: 36:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Takže trendy a cykly se nám opakují. A všechno se vrací jako bumerang. Éra temného hardcoru aka kopírování Tragedy je pravděpodobně úspěšně za náma. D-beat noise crust je momentálně na vrcholu a odspodu se plíží starej dobrej death metal, kterej jsme nechali / zapomněli někdy v 90. letech. Švédsko, Stockholm, Entombed, Unleashed, Grave, Bolt Thrower, Dismember atd. Mladší ročníky znaj z doslechu, starší nasadili mazané výrazy „všechno vím, všechno znám“. Tohle jsou Miasmal!

Švédská partička, která vznikla v roce 2007 a do letošního jara měla na kontě debutní demo a sedmipalec, který se hned po vydání staly hitem nejenom u metalistů, ale i punkáčů. Hrubej středně tempej old school death metal jako kdyby z prdele vypadnul z konce let 80. a začátku 90. Nekompromisní parní válec ve stylu starejch Bolt Thrower nebo Grave s až d-beat / crust pasážema, který nezapřou, že dva členové Miasmal jsou totiž také členy Martyrdöd a Agrimonia. Tahle vlna mladejch novejch death metal kapel mě ukrutně baví. Od Bastard Priest přes Dead Congregation až po Miasmal. Všechny tyhle kapely nezapřou svoje špinavý punkový nebo crust kořeny a z jejich produkce je to kurva cejtit. Na tomhle albu najdeš osm eposů (na CD nebo download verzi je dalších šest válů navíc jako bonus!), který tě nutěj dělat hárem (pokud disponuješ ..) veletoče a shazovat tak předměty vyskytující se v blízkém okolí nebo svoji plešatou hlavičkou pokyvovat a spokojeně pomlaskávat do rytmu.

Určitě se mrkni po dalších věcech od Me Saco Un Ojo Records nebo od belgickýho labelu Detest Records. Pokud ti jednu dekádu chyběl špinavej death metal švédskýho střihu, tyhle labely tu díru s přehledem zacelí a jejich distro listy rozšíří hudební obzor o další nové a mladé smrtící spolky. Otázkou je, kdy se nám vrátí již zmiňovaný bumerang v podobě power violence? Dočkáme se?

Tracklist:

1. Mesmerized 05:10

2. Equinox 432 04:19

3. Blissful Cannonades 03:57

4. We Will Live Forever 04:13

5. Mists 04:42

6. Toxic Breed 03:58

7. Death Mask 04:44

8. Chronicles 05:54