Misantropic – Insomnia

Typ: LP
Rok vydání: 2011
Label: Southern Lord Records
Délka: 16:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Když se rozpadla švédská smečka Personkrest 3:1 málem mi puklo žalem srdíčko a proplakal jsem několik bezesných nocí …. Až se jednoho dne objevila v chladném Švédsku kapela nová, která povstala z popela a trosek PK3:1 .. a jež za jméno své si zvolila Misantropic.

Ty vole. Takhle ne. Znova. Umea. Švédsko. Misantropic. Pětičlený komando, který vám na tomhle albu naservíruje na ploše cca šestnácti minut sedm nekompromisních válů v metal / crust duchu, ze kterejch se poserete. Co tuhle kapelu bude navždy odlišovat od desítek dalších je ženskej řev, kterej má na svědomí jakási Gerda (ex Bingo). Plus perfektní zvuk, metalový rify, zrychlenej d-beat rytmus bicích … Někde jsem četl vtipný přirovnání ke crustovejm Dark Throne. To by sedělo. A přidej k tomu další klasiky stylu jako Skitsystem, Hellshock, State Of Fear, Discharge. A tím ženským řevem to taky hodně připomíná Detestation, Sacrilege a hlavně After The Bombs. Budu hodně neslušnej k mým oblíbencům, kterejma jsou (byli) Personkrets 3:1, ale nakonec si stejně řikám, že dobře jim tak, že se rozpadli, protože tím dali vzniknout Misantropic, který jsou o level lepší. Už jejich první vinyl počin, a to split sedmipalec s Deathrace, naznačoval, že novej projekt po rozpadu PK3:1 bude kulervoucí (Gerda promine). Další kapitolou jsou texty. Misantropic se s tím slušně řečeno vůbec nepářou. Sice klišovitý témata (otázkou je proč by to mělo být jinak – války pořád jsou, kapitalismus je pořád svinstvo ..), ale napsaný srozumitelně a hodně ostře. Dobrá práce! Jsem vážně zvědavej na jejich další nahrávky. Protože přece jenom 16 minut je přesně taková porce, po který se sice olíznete, ale pocit hladu zůstane. Pořád kroutím hlavou jak je možný, že z jednoho né moc velkýho města jakým Umea je pochází tolik skvělejch kapel. Samozřejmě si už spousta lidí na tuhle otázku odpověděla a samozřejmě taky víme, že všechny tamější kapely jsou extrémně personálně provázaný. Ale stejně … Nechápu.

Jo a nakonec musim poděkovat labelu Southern Lord, kterej se postaral o vydání vinyl verze, protože to ze začátku nevypadalo nijak růžově a zdálo se, že Insomnia bude pouze na CD. Mimochodem čekněte posledních pár releasů, který na Southern Lord vyšly, rozhodně stojej za tu námahu.

Tracklist:

1. Man Into Beast 02:38

2. Born To Die 02:04

3. Raise The Gallows 02:38

4. Holocaust 03:14

5. Insomnia 02:10

6. Lord Of War 02:10

7. A Life Lost 01:42