Mörkhimmel – Ostří černé kosy zní

Typ: LP
Rok vydání: 2015
Label: Insane Society Records
Délka: 32:11
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak a spadla klec. Konečně je i v Čechách kapela, o které se dá říct, že hraje špinavý death metal inspirovaný punkovou scénou. Pokud předchozí album „Zloskřivec“ bylo na půli cestě jsou pražští Mörkhimmel aktuálním novinkovým albem „Ostří černé kosy zní“ takřka v cíli! A to rozhodně neberte jako prázdnou frázi nebo lezením do pr… teda přízně. Však oni už chlapci ví, že to nemám ve zvyku …

Osm válů v celkové délce lehce přes 32 minut. Struktura songů komplikovanější, zvuk brutálnější a zpěv srozumitelnější. Na první poslech mi vadila hodně expresivní čeština v textech, ale jde o zvyk. Holt nejsem zase takovej poeta, abych si skoro básnicky pojaté temné úvahy o lidském úpadku vychutnal na první dobrou. Při desátém (a víc ….) poslechu mi to tam sedí jak mrtvé tělo do nedávno stlučené rakve. Chorobný závan starého švédského death metalu (Entombed, Dismember ..) s punkovou dravostí. I když s tou se na na téhle nové nahrávce šetří. Jsou to jenom záblesky minulosti. Tohle je totiž čistý zlo. Pomalý promakaný pasáže střídají o něco rychlejší klasické death metal výsypy. Má to atmosféru a přinutí vás to sedět, čumět a vychutnávat si každičkej tón. Už takhle celkově dobrý pocit z celé nahrávky doplňuje ještě luxusní artwork z pera z jednoho členů Mörkhimmel. Prostě opeřenec s kosou místo hlavy přes oba čtvercové panely obalu nemá chybu. Plus samozřejmě vysoký standard zpracování celého designu desky z rukou pana vydavatele (a kapely), navíc v luxusním gatefoldu. Žádnou limitovanou edici nehledejte, černočerný vinyl rozhodně stačí.

Sluší se ještě připomenout, že nahrávka byla pořízena i masterována v již ověřeném jihočeském studiu Hellsound, které si na konto připisuje další kvalitní ug tuzemský zářez. Začátek roku 2015 se zatím co se týká nových nahrávek opravdu povedl!

Tracklist:

1. Co je mrtvé nechám hnít 04:18

2. Z cizího krev poteče 03:17

3. Na věky věků 03:26

4. Nepřítomný nepřítel 05:37

5. První při konci světa 03:57

6. Den dni jako vejce vejci se podobá 02:40

7. Zima 03:21

8. Uprostřed prázdnoty 05:35