Nervgift / Parasight – split LP

Typ: LP
Rok vydání: 2015
Label: Phobia Records
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Dánsko- švédský split na českém vydavatelství, kterým není žádné jiné než hyperaktivní Phobia Records. Dle vydavatele můžete predikovat, že se nebude jednat o žádný pop punkový čajíček, a země původu kapel svým způsobem garantuje kvalitu.

Dánskou stranu obstarávají Parasight, kapela, pro kterou mám slabost již od jejich prvního EP a každou další deskou se v tom jen a jen utvrzuji. Zkrátka a dobře tahle kapela mě baví. Baví mě zvláštní barva zvuku jejich kytar, která výrazně vybočuje z běžných standardů stylu. Baví mě to jak jsou v jednom punkem, metalem i rocknrollem. Baví mě i to jak vyvažují tvrdost, rychlost a melodiku. Parasight jsou ideální muzika pro milovníky mutace Motorhead s Discharge a jejich pohrobků jakými jsou třeba Disfear. Metalové vlivy tu umocňuje převzatina Skulldozer od amerických metalistů Abscess, znějící mým uším o poznání lépe než originál. Nicméně největší esa na této nahrávce jsou pro mě druhá For Dove Orer a závěrečná Foler Ingen Skam, ta je skvělým vrcholem nahrávky se skvělým nosným rifem doplněným o melodické vyhrávky. Tvorbu Parasight vlastně skoro ideálně vystihují dvě trička na členech kapely na fotce v desce – Entombed a Zeke.

Švédští Nervgift se členy Kvoteringen, Coldworker a Ond Bråd Död na druhé straně se vezou na vlně obdobného pojetí muziky, jen ji do vás oproti svým kolegům naperou ještě o poznání přímočařeji a načuřeněji. Vzteklý švédský d-takt, bezchybně šlapající a ženoucí se bez zakolísání vpřed, k dokonalosti vyznění dovádí výrazně akcentovaný rodný jazyk, zasekávající se do uší jako vikingská sekera. Ačkoliv se u Nervgift v zásadě jedná o extrémně nasraný švédský hardcore, stejně jako u jejich kolegů na vás znovu a znovu juknou metalové podtóny jejich tvorby.

Parasight tu pro mě v tomto zápolení vyhrávají, jsou zkrátka a dobře více MotorHead, což je u mě téměř vždy sázkou na jistotu, nicméně Nervgift v ničem nezaostávají, zvláště pokud preferujete švédský d-takt v té nejnavztekanější podobě.

Phobia Records se v posledních pár letech podílí na jedné skvělé desce za druhou, a ve spojení s tím má poklona spolu s respektem míří k Mirkovi do Velkého Oseka!

Tracklist:

1. Nervgift - All Maste Inte Finnas

2. Nervgift - Se Pa När Andra Dör

3. Nervgift - Ma Du Dö Rik

4. Nervgift - När Natten Spyr

5. Nervgift - Straffet

6. Parasight - Drukner I Skrald

7. Parasight - For Dove Orer

8. Parasight - Skulldozer

9. Parasight - Lad Ikke Svinene Slide Os Op

10. Parasight - Foler Ingen Skam