Ničiteľ – Matka

Typ: LP
Rok vydání: 2016
Label: DIY
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tohle je album je čistý zlo. S hodným podtónem. Rozhodně nedoporučuju pro psychicky labilní povahy a poslech za klasických podzimních dní. Mohli byste se bát nebo rozplakat. Ale pokud je nenávist vaše tajná a hýčkaná vlastnost budete si u týhle desky chrochtat blahem. A po několikátým poslechu se přistihnete, že máte nehty a prsty rozdrásaný do krve od toho jak se snažíte v tempu Matky dostat všechnu omítku z vašich zdí na zem a uniknout tak přes cihly a zdi vašich domovů do lůna Matky přírody. Chudáci posluchači bydlící v panelových domech, tam se zřejmě bude beton škrábat celkem dlouho.

Jako vůbec jsem nic nečekal. Kapelu Ničitel´ jsem samozřejmě registroval a nechal případný poslech náhodě.. A ta přišla. Přímo do mojí schránky. Samozřejmě jsem slyšel jejich část na 6 way split EP, které vyšlo před pár lety , ale víte jak. Šest kapel na singlu? Po nějaký době v tom budete mít i vy guláš. Debutní album na vinylu. Vydržel jsem nehledat a nedělat si obrázek předem. A málem jsem se posral. Teda jako po prvních sekundách či minutách poslechu, kdy jehla jela v drážkách černého asfaltu. Hrubej brutální temnej a zlej black metal. Basa, bicí a řev. Ujetá atmosféra, divný zvuky (štěkot psa, škrtnutí sirky, motorová pila …) a texty, který vás přinutí nenávidět lidské pokolení (a začít balit KPZ a přemýšlet o výletu do hor a do lesů). Sypačkový pasáže se střídaj až skoro s doom / crust momentama. Každopádně vás to donutí škrábat tu omítku anebo vás to přiková nehybně k podlaze s bolestivým šklebem v obličeji. Nebudu vám namlouvat, že hudebně je to kdovíjak inovativní nebo promakaný. Ale v primitivnosti a jednoduchosti je síla, alespoň to platí pro tuhle nahrávku.

Vyšlo v limitované edici 300 ks s obalem tištěným na parádním kartonu s textovou přílohou. Samozřejmostí je i poslech na kapelovém bandcampu. K dostání je také 50 ks limitované edice s linorytem, který je k dostání pouze přímo u kapely. Spišská Nová Ves drum´n´bass destrukce!

Tracklist:

1. Medveď

2. Jaskyňa

3. Les

4. Krt

5. Zmierenie

6. Mravenisko

7. Voľný pád

8. Požiar

9. Jeleň

10. Hmla

11. Vietor