Night Fever – New Blood

Typ: LP
Rok vydání: 2009
Label: Adult Crash
Délka: ?
Autor: Martin Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Po fůře průtahů a změn je tady první deska nové kodaňské krve hardcore punku. Z původně plánovaného 7″ je nakonec 12″ a release date místo podzimu 2008, podzim 2009 :). Nejsem si jist, zda to je tak docela „nová krev“, neboť zpěvák Salomon má za sebou hraní v Arrigt Antraek a bubeník Jasper zas ve Sloseri, navíc v současné době hraje i v Hjerte Stop a Ripping Headache. Na každý pád, na výsledný produkt stálo za to si počkat, o tom žádná!

Ti, kdož Night Fever zažili jako předkapelu HjerteStop na jejich posledním evropském turné, asi vědí co je čeká – nálož syrového a energií nabitého hardcore punku, který ale především bazíruje na chytlavých refrénech, melodii a dobrém zpěvu. Každá z osmi na desce obsažených písniček má v sobě dostatek invence na to být za pár let malou hardcore punkovou klasikou. Kytarista ví, kdy aranžmá ozdobit drobným metalovým sólem a ta špetka metalových klišé je takovým příjemným kořením této nahrávky. Night Fever ví totiž naprosto přesně, kdy si trošku pohrát s metalem v hardcore punku a zároveň se vyvarovat trapnosti. Tato vlastnost je ovšem patrná i ve zpěvu, kde se zpěvákovi daří skvěle oscilovat mezi spratkovsky načuřeným 80’s hardcorem a NWOBHM ječákem. Najdeme tu reminiscence na  Antidote (samozřejmě na ty z New York City), Poison Idea, Die Kreuzen, ale i spoustu dalších kapel, ale zároveň je to jedna z desek, kde vás ani na moment při poslechu nenapadne, že je to prostý rip off některé z těchto kapel. Songy jako „Wasted“, „New Blood“, „Nuclear War“ nebo „This is Copenhagen“ se na 100 procent stanou hymnami kodaňské punk scény, pokud jimi tedy už nejsou :). Další věc je, že po dlouhé době mám v ruce desku punk kapely, která se nebojí hrdě  definovat svůj lokální patriotismus:

„….Go back to your own fucking shit city, back in the fucking country side ya fucking redneck and leave me fuck alone, this is the city not the fucking country… THIS IS COPENHAGEN…„ 🙂

Má někdo v Čechách koule na to poslat v punkový písničce otravný burany do prdele???? Odpověď zní NEMÁ, není to přeci politicky v pořádku… Ale jako nejsilnější motto celé téhle desky asi rezonuje text titulní písně „New Blood“: „…..This ain’t 1983, This ain’t 1984, This ain‘t 1985, this is our time…“. Co víc dodávat!

Tracklist:

1. Twilight Zone

2. Better Off Dead

3. Still Kicking

4. This Is Copenhagen

5. Wasted

6. Nuclear War

7. Insane

8. New Blood