Paranoid – Satyagraha

Typ: LP
Rok vydání: 2015
Label: D-Takt & Raw Punk records
Délka: 28:10
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Se takhle občas z prdele kouknu na Hudební masakry. Musím se pak jít honem uklidnit nějakou kvalitnější produkcí. Takže po novým Kalužovo singlu (rap pyčo!) si jako léčebnou kůru ordinuju novou fošnu (debutní) švédskejch řezníků Paranoid. Samozřejmě jde v mým podání o něco jako samohanu, páč tuhle kapelu i lidi v ní znám velice dobře, páč je i vydávám. Ale stejně … vadí to někomu z vás?

Takže „Satyagraha“, téměř celý rok 2015 toužebně očekáváný dlouhohrající debut. Inspirace v japonském hardcoru více než zřejmá. Dokonce i texty a názvy songů jsou v japonštině. Takže fans Framtid / Disclose a samozřejmě všech předešlých i současných Jockeho kapel (Warvictims, Brottskod 11, Electric Funeral, Human Waste, Totalt Javla Morker, Desperat atd. atd.) nemůžou netrefit desítku na terči. Tenhle cca půlhodinovej nátěr musí každýmu pravověrnýmu milovníkovi antihudby zpříjemnit den. Po hororově industriálním intru na vás spadne z kredence tolik hrnců, že je budete ještě tejden uklízet. Potlučený zůstanete nevěřícně stát s otevřenou hubou a mimo rytmus mlátit pokličkama o sebe. Zhruba tak po pěti minutách začnete pomalu, ale nezastavitelně přidávat volume doprava. Naechovanej řev, čitelný rify, splašeně tepající bicí, změny tempa i klasickej d-takt rytmus, sólíčka, hlukový vsuvky. Rokec jak má bejt.

O finální mix a master se postaralo japonské kultovní studio z Tokia Noise Room. Obal a grafické zpracování celé desky je nadprůměrné, alespoň pokud jste majitelem evropské verze, o kterou se postaral Jockeho label D-Takt & Raw Punk Records. Hlavní přebal je s vyřezanými japonskými znaky a uvnitř obvyklé psycho. Mix punkový grafiky s japonskými texty. Jako bonus dostante k vinylu i CD. Potěší, neurazí. Jedna z desek roku 2015!

Tracklist:

1. Kaihou

2. Kanzennaru Seishin Houkai

3. Umerarenai Fujyun

4. Bouryoku

5. Nangijala

6. Shisuru Sekai

Iki Jigoku

7. Shihaisya

8. Kyogi Sakuryaku

9. Chinurareta Tousou

10. Hoppou No Kurayami