Parasit – Samhällets Paria

Typ: LP
Rok vydání: 2020
Label: Phobia records
Délka: -
Autor: Bilos
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Ty vole! Já a napsat recenzi? O něco takového jsem se pokoušel někdy v hloubi devadesátých let, ale když mne šéfik Phobia Records pěkně poprosil a ZADARA poslal desku, není cesty zpět. PARASIT je nevím už kolikátý projekt švédských all stars punkových metalistů. Hlavně teda musím zmínit Johana Janssona, protože tento šílenec hraje nebo hrál snad ve všem co má ve Švédsku struny nebo blány. A navíc je to můj kámoš od panáka vodky. Na této nahrávce si říká Jonken a protože PARASIT byl založen bývalými členy Uncurbed někdy v roce 2011, tak těm co vědí, není třeba moc vysvětlovat.

Absolutně zmetalizovaný, švédský punk/crust core v rytmu nejlépe vylazeného D-taktního motoru se zpěvákem, který má kolem krku utažený rezavý ostnatý drát. Vůbec si nedokážu představit, že po nahrání této fošny zpěvák Henke ještě někdy promluvil. Zvuk je naprosto sedící danému stylu a i když já mám radši věci více syrové, tak musím uznat, že má kurva sílu. Švédi to holt umí a to víme všichni, co se je snažíme celý život napodobit, že jo. Za zmínku stojí texty, které jsou na desce kompletně ve švédštině, což by nebylo žádné novum, ale teprve nyní jsem si nějaké švédské texty přečetl a popravdě dost jsem se zasmál. Věty jako „Finns inte i butik“ další evokují blbcovi neznalému švédštiny, za kterého se považuju, nějaké Finy co se motají po švédském butiku. Hahaha. Načež jsem byl Johanem opraven, že to znamená, že nějaká věc není k dostání. Checheche….

Co se songů týče, tak jak už jsem řekl, top švédské crustpunkové postupy, ne nepodobné starým Uncurbed. PARASIT ale občas přišlápnou pedál na podlahu a taková „Hörbarhet Nolla“ je super kvapík. Celá deska pěkně šlape, hraje, ale i vypadá. Minimalistický, jednoduchý, ale skvěle padnoucí obal od koho jiného než od Johana je přehledný a celý ve švédštině. Ještě, že je to kámoš a přeloží mi to.

Finální resultát je, že Phobia Records ulovila do svého rybníku výtečnou rybu, o které myslím ještě uslyšíme a nepochybuju, že i naživo to bude brutální masakr. I přes ty panáky vodky… však všichni známe Švédy!!!

Tracklist:

01. Folkhemmets Trygga Vrå

02. Fiende Och Frälsare

03. Ni Fick Inte Plats

04. Ett Pissigt Liv

05. Bron Är Sprängd

06. Lånad Tid - Lånat Liv

07. Kontroll

08. Pappa Tar Fanan

09. Övertidsdöd

10. Samhällets Paria

11. Hörbarhet Nolla

12. Blod Putsar Glorian

13. Det Är Eran Skit

14. Glimten Av Döden

15. Drängar Bor Inte

16. Slott

17. Kugghjulen Maler

Vložil: Buky
29.07.2020