Parasytic – Poison Minds

Typ: LP
Rok vydání: 2011
Label: Agipunk
Délka: 27:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Americká grupa, která začátkem května poctila svojí návštěvou i pražskou 007. V dodávce čerstvou druhou desku, v sestavě pak lidi z Morne nebo Behind Enemy Lines a konečně v popiskách metal / punk. Nebylo co řešit a na kopec se vyrazilo a z kopce se vezla várka desek od Agipunk, kde nechybělo právě tohle LP. A vopice na zádech.

Naživo pecka, zvuk z vinyl drážek nijak nezaostává. Osm songů metal / punk crossoveru, kterej jako by vypadnul z let 80. Představ si ty nejlepší nahrávky od Concrete Sox / English Dogs (ty pravda moc nemusím) smíchaný s thrash riffama a metalovou atmosférou. Štěkající chraplák je jenom příjemným doladěním dokonalýho alba. Ten starej thrash metal je tam hodně cejtit, ale nejsou to žádný instrumentální orgie, všechno je správně zahaleno odérem punkové špíny. Většina válů na tomhle albu přesahuje doporučenou hranici jedný minuty (haha), spíš se jich většina blíží třem až čtyřem minutám, přesto tě produkce Parasytic ani nezačne nudit. Skoro tady lítá ve vzduchu fráze, že kapel tohodle stylu kvalitně kombinujícího metal a punk ovlivněných kapelama o generaci (či dvěma) zpět, není nikdy dost!

I když začínám bejt malinko přesycenej množstvím nahrávek, novejma kapelama atd. (tady se začínám slušně opakovat co?), tahle deska i kapela si mě omotali kolem kytar. S chápajícím „hm, hm“ jsem pak dodatečně zjistil, že CD verze se ujme Relapse Records. A tenhle label většinou nešlápne vedle.

Tracklist:

1. Ire of War 03:11

2. Feast of Fools 02:25

3. Uprise 01:49

4. Egregious Blunder 04:42

5. Traitor 03:21

6. Poison Minds 04:46

7. TV Drug 02:54

8. Aspects of Man 04:35